В даний час на території України циркулюють п'ять штамів коронавірусу і всі вони походять з Китаю.
Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров'я на своєму сайті.
Наявність цих штамів коронавірусу в Україні підтвердила лабораторія Лондона, куди були відправлені 50 зразків, узятих у пацієнтів з дев'яти різних регіонах, а саме Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Харківській, Хмельницькій та Чернівецькій області.
Результати дослідження показали приналежність циркулюючих на території України вірусів до глобальної генетичної лінії B.
В Україні визначено генетичні варіанти: В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 і В2, які:
- В1 - віруси цієї групи відносяться до численної групи вірусів, що циркулюють на території Європи і походять з Італії;
- В1.1 - віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC);
- В1.1.1 - циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великобританії;
- В1.5 - віруси цієї групи відносяться до численної групи вірусів, що циркулюють на території Європи і походять з Іспанії;
- В2 - віруси цієї групи циркулюють в понад 57 країнах світу на 6 континентах.
У Центрі зазначили, що вірус SARS-CoV-2 проводить мутіцію повільніше, ніж віруси грипу або ВІЛ.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я уклав контракт про постачання в Україну вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech від COVID-19 обсягом 1,9 млн доз за ціною 504 грн за дозу. Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин.
Також Міністерство охорони здоров'я затвердило медико-технічні вимоги до вакцини проти COVID-19, відповідний наказ опублікований на сайті відомства.
Згідно з вимогами, термін придатності вакцини на момент поставки повинен бути не менше 70% від загального терміну придатності.
На момент поставки вакцина повинна бути зареєстрована в Україні, мати перекваліфікацію ВООЗ, і/або зареєстрованої в США, Великобританії, Швейцарської конфедерації, Японії, Австралії, Канаді та ряді інших країн або централізованої процедурою компетентним органом ЄС.
Також потрібна наявність сертифікату на українській та англійській мовах, а також документ, що підтверджує можливість забезпечення холодового ланцюга при транспортуванні і зберіганні вакцини.