UA / RU
Підтримати ZN.ua

По території військової частини в Калинівці безперешкодно пересувалися сторонні люди – Матіос

Зараз слідчі чекають результатів вибухотехнічної експертизи.

У справі про вибухи боєприпасів на військових складах у Калинівці у Вінницькій області слідчі наразі очікують результатів вибухотехнічної експертизи, яка повинна дати відповіді на питання, що стало причиною вибуху. Про це на брифінгу в середу повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

За його словами, слідство розглядає кілька версій причин пожежі. Зокрема слідчі встановили місця пересування осіб на території військових складів, які без перешкод потрапили на цю територію. Зараз на місці працюють п'ять поліграфологів, також досі працює слідча оперативна група та військові прокурори.

У той же час Матіос підтвердив, що заборона з боку військовослужбовців про недопущення військових прокурорів для проведення слідчих дій на складах боєприпасів дійсно існує.

"Ті моменти і перешкоди, які доводиться долати щодня, я не хочу перераховувати, але коли це виходить за рамки будь-якого здорового глузду, я не можу не говорити публічно, подобається це комусь чи ні. Я підтверджую, що у нас є в наявності документальне підтвердження заборони", - сказав він, і додав, що прокурори не збиралися встановлювати нагляд або проводити перевірку, а потребують виконання слідчо-процесуальних дій на території складів.

"Після відмови в доступі на такі склади... а це склади, в тому числі найбільшы, де зберігається найбільша кількість боєприпасів, - нам довелося робити додаткову роботу, йти до суду, брати рішення про проведення обшуків", - пояснив Матіос шляхи виходу з ситуації.

Нагадаємо, ввечері 26 вересня зайнялися склади боєприпасів Збройних сил України у селі Сальник біля Калинівки Вінницької області.

Пожежа спричинила детонацію снарядів, у зоні ураження опинились довколишні населені пункти. Вогонь охопив 10% від загальної площі військового об'єкта.

В результаті пожежі на складі боєприпасів постраждали дві людини. Понад 30 тисяч жителів довколишніх населених пунктів евакуйовано. 28 вересня людям дозволили повернутися в свої будинки.

Кабінет міністрів України виділив 100 млн грн на ліквідацію наслідків вибухів на складі боєприпасів збройних сил України під Калинівкою.

Детальніше про збитки, завдані вибухами в Калинівці, читайте в статті Юрія Бутусова "Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали " у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".