Платіжки з новими тарифами на утримання будинків і прибудинкових територій жителі Києва отримають вже в серпні. Сама квартплата зросте з 1 липня, середньозважений тариф складе 5,8 грн за 1 кв. метр.
"З 1 липня в столиці вступають в силу тарифи на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. У серпні кияни отримають рахунки з новими тарифами: планується, що середньозважений тариф у Києві складе 5,80 грн/м кв. Завдяки новим тарифам будуть підвищені зарплати працівникам робітничих професій, а також планується збільшити обсяги коштів на поточні ремонти, обслуговування ліфтів та інші нагальні потреби в житловому фонді", - заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв під час брифінгу, присвяченого встановлення нових тарифів для комунальних підприємств.
Заступник голови КМДА пояснив, що тариф для комунальних Жеків не змінювався майже сім років.
"протягом останніх двох років комунальні підприємства зверталися до міської влади з проханням скорегувати тариф. Але на тлі збільшення інших тарифів на тепло, гарячу воду, електроенергію - ми відмовляли підприємствам, розуміючи межі платіжної спроможності людей. Проте зараз мова йде про те, щоб зберегти сферу надання послуг в робочому стані і не втратити робітників, яких вже зараз не вистачає. Я маю на увазі двірників, слюсарів, сантехніків, покрівельників, які отримують мінімальну заробітну плату (нестача двірників в Києві становить близько 40%, інших технічних працівників - 30%). Зміною тарифів ми прагнемо забезпечити безперебійне надання послуг і поліпшити сервіс. Саме тому ми будемо вимагати від комунальних служб докорінної зміни підходу до надання послуг і клієнторієнтованості", - сказав Пантелєєв.
За даними КМДА причина підвищення квартаплаты пов'язано з декількома факторами: зростання майже в сім разів вартості електричної енергії для освітлення місць загального користування і роботи ліфтів (із 0,2436 грн за 1 кВт до 1,68 грн за 1 кВт); зростання вдвічі тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів; зростання мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на 90%; збільшення в три рази вартості паливно-мастильних матеріалів.
Як повідомлялося, тарифи передбачені для 8 327 київських будинків (в цілому житловий фонд налічує близько 11 тисяч багатоквартирних будинків), які обслуговують 10 суб'єктів господарювання комунальної власності.