UA / RU
Підтримати ZN.ua

П'ять кораблів доправлять українське продовольство до Китаю, Південної Кореї, Єгипту та Бельгії

Кораблі перевозять 244 143 тонн продовольства в рамках «зернової угоди».

Спільний координаційний центр (СКЦ) поновив навігаційне керівництво у зв'язку із продовженням «зернової угоди». Про це повідомляє ІНТЕРФАКС-Україна.

Зокрема, СКЦ продовжив дію свого навігаційного керівництва для функціонування морського гуманітарного коридору на новий період, встановлений у рамках зернової ініціативи.

«Воно [навігаційне керівництво – ред.] містить розширений огляд у районах якірної стоянки в Мармуровому морі», - йдеться в заяві.

Також повідомляється, що нове навігаційне керівництво, видане владою Туреччини, набуло чинності 19 листопада, і продовжить діяти до 18 березня 2023 року.

Зокрема, вчора з українських портів вийшли п'ять суховантажних суден, які перевозять 244 143 тонн зерна та іншого продовольства в рамках «зернової угоди».

Два кораблі Captain Adams (62 тисячі тонн кукурудзи) та Tasos (65 тис. тонн пшениці) прямують до Південної Кореї. Корабель Panagia Kanala доставить до Бельгії 44,9 тисячі тонн ріпаку. Суховантаж Odysseus N доставить до Китаю 62 843 тонни соняшникового шроту, а корабель Annabella переправить до Єгипту 9,4 тисячі тонн соєвих бобів.

Крім того, в СКЦ заявили, що 70 кораблів очікують дозволу, щоб зайти в українські порти, а 26 завантажених суден готуються до огляду в територіальних водах Туреччини.

Згідно з даними СКЦ, станом на 19 листопада загальний обсяг зерна та іншої агропродукції, експортованих із трьох портів України, становить 11 489 106 тонн.

«Загалом нині було дозволено рух 954 суден: 474 на прибуття в українські порти та 480 - на вихід із них», - зазначають в СКЦ.

Читайте також: США виділять близько 20 млн дол. на оголошену під час G20 зернову ініціативу Зеленського

Раніше повідомлялося, що дію зернової ініціативи продовжили ще на чотири місяці. Гарантами виконання Ініціативи залишилися ООН та Туреччина.

За два дні з портів Великої Одеси в рамках «зернової ініціативи» вийшли дев’ять кораблів зі 162 тисячами тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи.