UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея обіцяє збільшити гуманітарну допомогу Україні  

Лідер Південної Кореї заявив, що суверенітет, територіальна цілісність і політична незалежність України повинні поважатися.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль сказав, що вторгнення Росії в Україну є порушенням міжнародного права, а також загрозою життю і правам українського народу. Він пообіцяв збільшити обсяги гуманітарної допомоги Києву. Про це  повідомляє Yonhap.

Юн Сок Йоль додав, що суверенітет, територіальна цілісність і політична незалежність України повинні поважатися.

«Південна Корея і надалі збільшуватиме гуманітарну допомогу постраждалій від війни країні», - сказав президент під час саміту країн Південно-Східної Азії в Камбоджі.

Також Юн Сок Йоль обговорив провокації КНДР, наголосивши, що денуклеаризація Північної Кореї є передумовою миру в Індо-Тихоокеанському регіоні.

За його словами, Південна Корея готова надати допомогу, якщо КНДР вирішить провести денуклеаризацію.

«Президент заявив, що денуклеаризація Північної Кореї повинна стояти на першому місці для мирного Індо-Тихоокеанського регіону, і що якщо Північна Корея запустить ще одну міжконтинентальну балістичну ракету або проведе ядерне випробування, незважаючи на занепокоєння і неодноразові попередження міжнародного співтовариства, міжнародна спільнота має рішуче відреагувати», - йдеться в прес-релізі офісу президента Південної Кореї.

Водночас він сказав, що можливості для діалогу з Північною Кореєю завжди відкриті.

Юн Сок Йоль також закликав утриматися від дій, які підвищують напруженість в Південно-Китайському морі, підкресливши, що воно має стати «морем миру і процвітання, яке захищає заснований на правилах морський порядок», де гарантується свобода судноплавства і польотів.

Крім того, президент Південної Кореї заявив про глибоке занепокоєння з приводу занепаду демократії у М'янмі та висловив сподівання на повернення свободи і демократії до цієї країни. Він пообіцяв, що Південна Корея збільшить гуманітарну допомогу народу М'янми у тісній співпраці з міжнародним співтовариством.

Юн Сок Йоль наголосив на відданості Південної Кореї свободі, правам людини та верховенству права, як це викладено у новій Індо-Тихоокеанській стратегії країни.

Читайте також: Північна Корея знову запустила балістичну ракету в бік Східного моря

Раніше повідомлялося, що Вашингтон домовився про закупівлю 155-мм боєприпасів у Південній Кореї для того, щоб потім передати їх ЗСУ.

У Сеулі повідомлення спростували, наголосивши на дотриманні обіцянки не постачати летальну зброю Києву.

Джерело Bloomberg повідомило, що інформація про угоду між Південною Кореєю та США була трактована невірно.

Пентагон заявив, що між південнокорейською компанією та США дійсно ведуться переговори щодо експорту зброї, щоб допомогти Вашингтону запастися 155-мм артилерійськими снарядами. Але важливою умовою переговорів є те, що США будуть кінцевим користувачем боєприпасів.