Питання переозброєння 3 знаходиться на початковій стадії обговорення і говорити про будь-які домовленості ще рано, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.
"Це питання нове і говорити про будь-які домовленості ще рано, воно знаходиться на початковій стадії обговорення", - повідомив на брифінгу в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.
Представник МЗС зазначив, що у переозброєнні і модернізації ЧФ РФ зацікавлена російська сторона і з відповідним питанням вона звернулася до України.
Як повідомлялося, це питання було піднято російським міністром оборони 3.
Згідно з чинною домовленістю між двома країнами, Росія і Україна уклали базовий договір про умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України у 1997 році, в ньому чітко обумовлені умови оренди російського флоту на території України, у тому числі зафіксована орендна плата в розмірі 98 млн доларів, а також термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 28 травня 2017 року.
Вже у квітні 2010 року президенти України і Росії підписали "харківські угоди", які продовжили термін перебування ЧФ РФ в Криму ще на 25 років після 2017 року з можливістю його пролонгації ще на 5 років - до 2042-2047 років.
Існуюча юридична база не врегулює низку проблемних питань, що стосуються перебування російського флоту на території України. Зокрема, Київ і Москва досі ведуть переговори з приводу узгодження порядку переміщень, пов'язаних з діяльністю підрозділів ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації, використання гідрографічних об'єктів у Криму, а також порядку модернізації російського флоту.
Єдиним досягненням за останній час в правовому врегулюванні питання перебування ЧФ РФ у Криму стало підписання документа, що врегулював взаємодію сторін у питаннях запобігання надзвичайним ситуаціям в населених пунктах в місцях дислокації підрозділів російського флоту.
Перший заступник міністра оборони України 3 7 листопада заявив, що до 2012 року планується завершити переговори з питань модернізації ЧФ РФ, яка згідно з чинною правовою базою між країнами, повинна проходити суворо за принципом "тип на тип" і "клас на клас" за згодою української сторони. Крім того, у МЗС України повідомили, що Київ і Москва незабаром врегулюють питання пересування підрозділів ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації.
Ще одним проблемним питанням у переговорах щодо базування Чорноморського флоту Росії в Криму є сплата податків за ввезення товарів для ЧФ РФ, рішення якого досі не зрушили з місця. Москва як і раніше наполягає на звільненні від сплати такого податку, а у Києва - протилежна позиція. !zn
Читайте також:
Україна просить у Росії причал для свого єдиного підводного човна
Росія не хоче платити за ввезення на територію України товарів для ЧФ
Росія перевищила допустиму присутність своєї морської піхоти у Криму, - експерт