UA / RU
Підтримати ZN.ua

Питання винятків для РФ є дуже небезпечним: Зеленський про рішення Канади повернути турбіну для Nord Stream

Президент України розповів, як це може вплинути на Європу.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував рішення Канади повернути Німеччині підсанкційну газову турбіну для "Північного потоку–1", наголосивши, що це може спричинити посилення тиску з боку Росії для отримання нею нових винятків із обмежувальних заходів. Про це він сказав у вечірньому зверненні.

Зеленський назвав дозвіл Канади щодо передачі зазначеної турбіни “абсолютно неприйнятним”.

"Це стосується не просто якоїсь турбіни для газопроводу "Північний потік", яку Канада не повинна була, але все ж таки вирішила передати – передати фактично Росії. Це стосується спільних правил. Якщо держава-терорист може витиснути такий виняток у санкціях, то яких винятків вона захоче завтра чи післязавтра?" – зауважив президент.

Він наголосив, що це питання є дуже небезпечним: як для України, так і для всіх демократичних держав.

"Рішення про санкційний виняток будуть сприймати в Москві виключно як прояв слабкості. Така їхня логіка", – пояснив очільник країни.

Читайте також: США та Єврокомісія схвалили рішення Канади повернути турбіну для СП-1. У МЗС відреагували

На думку Володимира Зеленського, після такого рішення "можна не сумніватися", що РФ не просто захоче максимально обмежити постачання природного газу в Європу, а спробує цілком зупинити його в найбільш гострий момент

"Саме до цього тепер треба готуватися, саме це тепер провокують. Бо кожна поступка в таких умовах сприймається російським керівництвом як стимул для подальшого сильнішого тиску", – зазначив президент.

Водночас, він сказав, що рішення про одну турбіну, яке тягне за собою низку інших проблем, ще можна переглянути.

"Росія ніколи не грала в енергетиці за правилами. І не гратиме зараз, якщо не побачить сили", – підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Канада погодилася експортувати турбіну для природного газу до Німеччини для використання в газопроводі Nord Stream, видавши «обмежений за часом і відкликаний» дозвіл, щоб звільнити її від санкцій щодо російської нафтогазової галузі.

Напередодні Кремль поставив ультиматум щодо повернення німецької турбіни для "Північного потоку".

У Міненерго та МЗС України закликали Канаду скасувати рішення про передачу турбіни, а також забезпечити цілісність санкційного режиму. Відомства зазначають, що вимога Росії щодо обов'язкового повернення турбіни для продовження транспортування газу є шантажем, який не має технічного обґрунтування.