UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після зіткнень під Радою люди вперше підтримали військових, а не протестувальників - Найєм

Найєм впевнений, що в будь-якій країні, де ведуться військові дії, люди завжди незадоволені вищим керівництвом держави.

Народний депутат України Мустафа Найєм заявив про те, що серпневі зіткнення під Верховною Радою - це перший випадок в історії України, коли народ підтримав військових, а не учасників протестів.

Таку заяву Найєм зробив на 12-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє Укрінформ.

"Ці події біля стін Верховної Ради - це вперше в нашій історії, коли люди побачили, що учасники протестів нападають на людей у військовій формі, вони підтримали тих, хто був у формі, а не тих, хто був учасником протестів, це свідчить про зміну ставлення", - сказав Найєм.

Він висловив переконання, що в будь-якій країні, де ведуться військові дії, люди завжди незадоволені вищим керівництвом держави.

"Завжди є проблема, тому що люди гинуть і потрібно когось звинувачувати, не тільки ворога, але й командування", - зазначив Найєм.

У той же час він упевнений, що за рік Україна зробила чимало для вдосконалення власної оборонної спроможності.

"Я хочу нагадати, що у нас було рік тому. У нас не було жодної частини, яку можна було б перекинути з Києва чи західної частини країни. Коли ми побачили перший український танк - ми взагалі були здивовані, що у нас є танки. Коли ми побачили солдатів в українській формі, тому що раніше вона була в радянському стилі, ми зраділи. А тепер ви бачите підтримку народом армії, солдат, так і командирів теж", - сказав народний депутат.

Найєм констатував, що політичні успіхи України базуються на успіхах українських солдатів на фронті.

Нагадаємо, 31 серпня Рада попередньо схвалила законопроект щодо децентралізації в Україні, який, крім іншого, дає широке місцеве самоврядування в Донбасі. Схвалили президентський законопроект у першому читанні 265 народних депутатів: від "Блоку Петра Порошенко" - 115 депутатів, від "Народного фронту" - 69, "Опозиційний блок" - 38, "Самопоміч" - 5, від групи "Відродження" - 11 депутатів, від групи "Воля народу" - 14. Варто відзначити, що в другому читанні буде потрібно 300 голосів.

Після цього під Радою почалися заворушення, в ході яких в правоохоронців кинули бойову гранату.

У результаті було госпіталізовано понад 130 осіб , більшість з яких - силовики, троє нацгвардійців загинули.

У МВС звинуватили "свободівців" у вибух бойової гранати під Радою і провокаціях. У самій "Свободі" стверджують, що силовики "першими застосували силу до протестувальників", а влада провокує патріотів", тому вся відповідальність за "теракт" у Раді лежить на них.

3 вересня суд обрав запобіжного заходу всім затриманим під Радою: 16 підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів без визначення застави. Ще двоє затриманих будуть знаходитися під цілодобовим домашнім арештом.