UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після заклику Зеленського до НАБУ надійшла рекордна кількість звернень

Заявники скаржаться тільки на ті факти корупції, більшість з яких не перебувають у подслественности Бюро, але й на життя і сусідів.

Після того, як президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні закликав українців скаржитися на всі факти корупції до Національного антикорупційного бюро, до НАБУ надійшло понад 1700 звернень. Більшість викладених у них фактів не відносяться до підслідності Бюро - органу, який має розслідувати топ-корупцію з участю міністрів та інших високопосадовців, суддів, депутатів, керівників держпідприємств тощо. Однак у відомстві обіцяють прийняти рішення по кожному з них і повідомити про результати заявникам.

За минулі два тижні понад 960 осіб зателефонували на "гарячу лінію" НАБУ. Понад 360 заявників скористалися електронною і більше 370 – традиційною поштою.

Найчастіше заявники скаржаться на неналежне досудове розслідування, реалізацію соціальних, трудових прав і законних інтересів, порушення вимог земельного, житлово-комунального законодавства, неналежне виконання судових рішень, висловлюють незгоду з судовими рішеннями та порушення норм матеріального і процесуального права при їх прийнятті.

"Нерідкі випадки, коли люди не інформують про конкретні факти корупції, зате скаржаться на життєві обставини і сусідів",- констатували в НАБУ.

У Бюро підкреслили, що детективи розслідуватимуть лише ті випадки, що знаходяться в їх підслідності. І уточнили, що йдеться про ймовірні корупційні злочини, скоєні високопосадовцями, або ж про нанесення державі або інтересам громади збитків на суму не менше 960 тисяч гривень.

"Що стосується решти звернень, їх направлять до інших органів для розгляду в межах компетенції. Навіть за таких обставин НАБУ поінформує заявника про цей факт і повідомить, з яким органом варто надалі тримати зв'язок. Більш того, Бюро надасть роз'яснення можливих шляхів відновлення порушених прав та інтересів", - запевнили в НАБУ.

Нагадаємо, 23 вересня було опубліковано відеозвернення Володимира Зеленського, в якому президент закликав українців "почати рішучу боротьбу з корупцією в будь-яких її проявах" і повідомляти про неї на "гарячу лінію" НАБУ.

Того ж дня до НАБУ додзвонилися понад 80 осіб, які скаржилися на поганий стан каналізації, тротуарів та інші проблеми у сфері житлово-комунального господарства, порушення трудових, соціальних, майнових та інших прав.

Рада громадського контролю НАБУ дорікнула Зеленському дезінформуванням громадян, так як він не пояснив, які саме корупційні злочини розслідує Бюро, а які – поліція, СБУ і ДБР.

"Такі дії глави держави можуть призвести до дестабілізації роботи Бюро і викликати шквал негативу населення. Більшість громадян не є фахівцями в Кримінально-процесуальному кодексі України і цілком довіряють словам президента. А значить, громадяни вимагатимуть від органу розслідування справ, які йому не підслідні", - констатували в Раді.