Під час відключення електропостачання в Жовківської ЦРЛ в місті Жовква Львівської області, в реанімації померли дві людини, які були підключені до апаратів ШВЛ і мали через СOVID-19 двосторонню пневмонію. Попередня причина смерті - дихальна недостатність, в результаті двосторонньої пневмонії. Розпочато службову перевірку дій медпрацівників Жовківської ЦРЛ, повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
За його словами, інцидент стався 27 листопада. Електропостачання в лікарні було відсутнє з 17.50 до 19.10 через несправність. В цей час в реанімаційному відділенні померли двоє місцевих жителів віком 61 та 66 років.
Козицький ініціював звільнення голови Жовсковської РДА після смерті в реанімації через відключення електроенергії двох хворих на ШВЛ.
«Ініціюю подання про звільнення голови Жовківської РДА, а перед Жовківською районною радою ініціюю звільнення головного лікаря медичного закладу. Також департаментом охорони здоров’я ЛОДА розпочато службову перевірку щодо дій медичних працівників Жовківської ЦРЛ. Співчуття рідним та близьким», - написав він.
Голова Львівської обласної державної адміністрації зазначив, що в лікарні є два електричних генератора, які можна застосовувати при аварійних відключеннях світла.
«Один електрогенератор підключений до електромережі в пологовому відділенні. А другий електрогенератор на момент приїзду слідчо-оперативної групи і за словами самих працівників медичного закладу чомусь знаходився в гаражному приміщенні на території лікарні і не був підключений до електромережі», - додав він.
Керівництво ЦРЛ пояснило, що генератор не підключений до реанімаційного відділення, оскільки в ньому не було необхідності. У лікарні також запевнили, що в самому Жовківському РЕМ, коли згасло світло, в медустанову нібито повідомили, що електроенергії не буде протягом 20 хвилин.
В поліції підтвердили, що в лікарні є два електричних генератора на випадок аварійного відключення світла, однак вони задіяні не були.
За фактом смерті двох пацієнтів в Жовківської лікарні на Львівщині слідчі відкрили кримінальне провадження. згідно ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) і ч. 2 ст 119 (Вбивство через необережність) Кримінального кодексу України.
Санкціями статей передбачає позбавлення волі на строк до восьми років.