UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пінчук став почесним громадянином Дніпра

Серед заслуг - відкриття металургійного заводу та боротьба з пандемією ковіду. 

У 2012 році бізнесмен та філантроп Віктор Пінчук "з нуля" побудував сучасний іноваційний металургійний завод "ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ", в який інвестував 1 млрд доларів. За це його визнали почесним громадянином Дніпра, про що повідомили під час п’ятої чергової сесії Дніпровської міської ради VІІI скликання.

"Відчувати себе єдиним цілим із земляками завжди було для мене гордістю. Допомагати і підтримувати рідне місто залишається для мене боргом. Отримати від нього таке визнання моїх зусиль стало для мене честю. Хоча я щиро вважаю, що звання громадянина Дніпра почесно саме по собі", - зазначив сам Пінчук. 

Зазначається, що "ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ" об’єднує новітні технології та п’ять масштабних інсталяцій всесвітньо відомого художника Олафура Еліассона, які стали невід’ємною частиною архітектури підприємства.

Прийнято вважали, що сьогодні Дніпровський металургійний завод є флагманом з розвитку промисловості у Східній Європі, який працює за високими екологічними стандартами. Це було основним правилом роботи "ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ" ще з моменту проектування підприємства. 

Варто зауважити, що завод не має жодних промислових викидів в річку Дніпро, а у порівнянні із мартенівським способом виробництва викиди забруднюючих речовин в атмосферу зменшились у 2,5 рази, а викиди вуглецю – у 10 разів. 

Загалом на підприємстві працює 11 тисяч працівників. 

За останні кілька років на ПАТ «ІНТЕРАЙП НТЗ» побудували три нові лінії для виробництва коліс та колісних пар. 

Щодо інвестиційного портфелю компанії, то на сьогодні він становить 100 млн доларів. 

Крім цього, завод разом з Віктором Пінчуком та інвестиційно-консалтинговою групою EastOne фінансували та працювали над планом  превентивних заходів боротьби з коронавірусом. Вони спрямували на боротьбу з епідемією ковіду 10 млн доларів. Ці кошти виділили й на загальнодержавну закупівлю тестів на коронавірус, значна частина який пішла й на Дніпровську область, зокрема допомогу отримали 20 медзакладів регіону. 

Окрім того, "ІНТЕРПАЙП" об’єднав зусилля понад 100 українських та закордонних компаній у рамках благодійного фонду «Відродження регіону», створеного за ініціативою компанії. 

Читайте також: У трійку найбагатших бізнесменів України увійшли Ахметов, Пінчук і Порошенко – Forbes

Всього з початку пандемії компанія "ІНТЕРПАЙП" та фонд «Відродження регіону» закупили понад 500 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту, серед яких – ізоляційні халати, костюми біозахисту, респіратори, рукавички, захисні окуляри. На весні та на початку літа до опорних лікарень Дніпра, Нікополя та Новомосковська доставили 10 апаратів ШВЛ американського виробництва, що стало дуже вагомою допомогою медикам у лікуванні хворих на коронавірус. Крім апаратів ШВЛ, для лікарень закупили 160 кисневих концентраторів, половину з них придбали восени для облаштування спеціалізованих лікарняних місць.