У Кабінеті міністрів обіцяють студентам підвищити стипендії у новому календарному році. Найбільше підвищення відчують студенти професійних (професійно-технічних) закладів освіти – їхнє щомісячне заохочення зросте більш ніж удвічі, наголошує освітній консультант Єлизавета Щепетильникова у статті «Підвищення стипендій в Україні: хто виграє, і за чий рахунок?».
«Це буде суттєвим підвищенням, бо вже багато років студенти профтехів отримували лише 490 гривень на місяць. З 1 січня урядовці обіцяють виплачувати 1 250 гривень тим, хто навчається за кошти державного або місцевих бюджетів», - пише авторка.
Таким чином уряд підтримує популяризацію професійної освіти, адже за даними Держстату, продовжують навчання у профтехах менш ніж 19% школярів.
Проте стипендійного фонду може й не вистачити на всіх. Стипендії студентів закладів професійної освіти повністю фінансуються з місцевих бюджетів, отже виділення коштів на підвищені стипендії ляже на їхні плечі.
«Оскільки доходи обласних та місцевих бюджетів досить різні, не всім буде просто знайти необхідні кошти. Громадам, які не мають достатніх ресурсів, урядова підтримка не завадить», - підсумовує Щепетильникова.
Наступного року студентам підвищать стипендії. Принаймні так пообіцяв Кабмін. Уже навіть відомі нові суми цих виплат. Але… Студентам і їхнім батькам рано радіти. Що насправді буде зі стипендіями, розбиралася Єлизавета Щепетильникова в матеріалі «Підвищення стипендій в Україні: хто виграє, і за чий рахунок?» у ZN.UA.