UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підсумки ЗНО продемонстрували розрив між містом селом у якості освіти

Випускники сільських шкіл демонструють більш низькі результати тестування, ніж їх ровесники з міста.

Близько двох третин випускників сільських шкіл здають зовнішнє незалежне тестування з усіх предметів на початковому та середньому рівні. У той же час, більшість випускників міських шкіл демонструють середній та високий рівень.

Як повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій на прес-конференції в інформагентстві УНІАН, результати ЗНО 2016 року продемонстрували розрив у якості освіти між містом і селом.

Так, українську мову на 7-12 балів за 12-бальною шкалою здали 68,3% випускників міських шкіл, історію України – 44,9%, математику – 56,4%.

У той же час, у сільській місцевості 62,7% школярів склали ЗНО з української мови на 1-6 балів. Початковий рівень знань з математики та історії України продемонстрували 72,3% і 77,5% випускників сільських шкіл відповідно.

"Одна з причин розриву – низька якість освіти в малокомплектних школах. Коли вчитель фізкультури викладає іноземну мову, а кабінетів фізики та хімії немає взагалі, то і результати ЗНО будуть низькими", – підкреслила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Для подолання даної проблеми у МОН вважають за необхідне розвивати опорні школи в сільській місцевості.

У прес-службі відомства уточнили, що в цьому році на обладнання опорних шкіл виділено 200 мільйонів гривень.

Нагадаємо, абсолютна більшість опитаних учасників тестування (96%) задоволені якістю тестів ЗНО та водночас 99% задоволені роботою персоналу в пункті тестування. До того ж, на думку 98% опитаних учасників, процедури тестування не були порушені, свідчать дані опитування ГО "ОПОРА" і фонду "Демократичні ініціативи".

При цьому 90% учасників тестування довіряють системі зовнішнього незалежного оцінювання, не довіряють – лише 6%.

Детальніше про вступну кампанію читайте у статті Інни Совсун "По справедливості, а не по домовленості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".