UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посилень карантину в Полтаві не буде, поки держава не надасть гарантії підтримки людей - Шамота

Місто увійшло в "помаранчеву" зону, але підприємців і перевізників закликають не змінювати графіки роботи.

Незважаючи на те, що з понеділка Полтава офіційно перебуває в "помаранчевій" зоні, в місті не вводитимуть карантинні обмеження, поки держава не надасть гарантії підтримки людей, завив секретар міськради Олександр Шамота на прес-конференції 5 жовтня.

За його словами, посилення карантину можливо тільки в тому випадку, якщо кожен пенсіонер отримає гарантії підтримки, кожен підприємець компенсацію за простій, кожен полтавець - страхування від звільнення.

"Ми повинні дати можливість людям працювати. Транспорт повинен працювати в звичайному режимі. Ми не повинні нічого закривати. Ми вже мали жорсткий карантин, ми показали яким чином це все працює. Ми отримали спад економіки, ми отримали дірку в бюджеті, безробіття і зараз не маємо права наражати людей на небезпеку і позбавляти їх права працювати. Я вважаю, що перед тим як вводити жорсткий карантин, держава повинна дати компенсатор для людей, які будуть виживати. Я категорично проти жорстких заходів щодо зменшення кількості транспорту або закриття будь-якого підприємства на території міста ", - зазначив Шамота.

Він заявив, що "зупиняти місто повторно не має наміру".

"Ми побачили до чого привів жорсткий карантин - до масового безробіття, до масового звільнення, до того, що ми зараз маємо дірку в бюджеті 74 млн грн, яку нам ніхто не компенсує. Я звертався до прем'єр-міністра з проханням зменшити витрати до державного бюджету, де 260 млн грн на рік. Але нас не чують і вилучення тривають. Місто має в цій історії якось виживати", - додав він.

За словами Шамоти, в Полтаві всі лікарні забезпечені засобами захисту і всім необхідним для боротьби з коронавірусом. Він вважає, що всі заклади в місті повинні працювати, тому що кожне з них - це робочі місця. Зупинка економіки не допоможе в боротьбі з COVID.

При цьому Шамота зазначив, що це його особисте рішення і він його не обговорював з обласною владою. Він закликав підприємців і перевізників не змінювати графіки роботи і анонсував відкриття гарячої лінії правової допомоги.

"Якщо на вас склали протокол за порушення карантину, телефонуйте 099 481 85 70 - наші професійні юристи допоможуть вам оскаржити його в суді ", - зазначає Шамота.

Читайте також: Попри кількаденний ріст захворюваності МОЗ продовжує заперечувати можливість повторного локдауну

З сьогоднішнього дня в Україні діє новий епідемічне зонування.

До "червоній зоні" віднесені місто Тернопіль Тернопільської області і місто Канів Черкаської області. Київ залишився в "жовтій" зоні, а Полтава, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Ужгород, Мелітополь, Івано-Франківськ, Львів та інші міста потрапили в "помаранчеву" зону.

Нагадаємо, що в "помаранчевій" зоні, заборонені: робота ресторанів, нічних клубів вночі; спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури (крім закладів, які можуть забезпечити відвідування не більше однієї людини на 10 кв. м приміщення); дитячих таборів; масові збори понад 100 осіб (одна людина на 20 кв. м).

Згідно з новими правилами зонування, на вході до місця проведення заходу або в заклад повинні обов'язково встановити інформаційні матеріали про площі і максимально можливій кількості відвідувачів. Крім того, в регіонах "помаранчевої" зони не буде встановлюватися заборона на перевезення в громадському транспорті пасажирів з розрахунку на заповненість 50% сидячих місць. В установах культури тепер можна заповнювати зали на 50%.