UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підручники для дітей з інвалідністю втридорога: МОН заявило про службове розслідування та спробувало дистанціюватись від замовника друку

Щоправда, навряд чи відомству вдасться дуже віддалитися від Інституту модернізації змісту освіти.

Міністерство освіти та науки пообіцяло провести службове розслідування щодо закупівлі Інститутом модернізації змісту освіти підручників для дітей з  особливими освітніми потребами за завищеними цінами. При цьому МОН спробувало дистанціюватись від цієї наукової установи, хоча вона підпорядковується освітньому відомству.

Загалом, мова йде про скандал, який спалахнув навколо нового видавництва «Атлант». Повідомлялося, що за кілька місяців воно отримало від МОН понад сотню замовлень на друк шкільних підручників на суму 178 млн грн. Усі ці підручники призначені для шкіл, де навчання відбувається мовою нацменшин, а також для учнів з особливими потребами. 

Читайте також: США надрукують для українських школярів три мільйони підручників

Однак журналісти з’ясували, що вартість поліграфічних послуг «Атланта» завищена щонайменше у два рази. Ба більше, друкарня ТОВ «Пет», яка в Харкові, порахувала, що могла б надрукувати такі підручники вп’ятеро дешевше. А саме там і друкує книги «Атлант».

«Міністерство освіти і науки України ініціює службове розслідування щодо закупівлі Інститутом модернізації змісту освіти підручників для дітей з ООП за завищеною ціною. Так, ми отримали інформацію... Інститут модернізації змісту освіти — окрема юридична особа, що займається організацією конкурсу та закупівлею підручників і посібників для шкіл», – заявили в МОН.

Там також запевнили, що «неухильно дотримуються антикорупційних принципів» та подякували представникам медіа, які звернули увагу на можливі порушення. У МОН пообіцяли повідомити про результати службового розслідування.

Читайте також: Міносвіти надрукувало підручників на мільярд гривень, але їх не вистачило

Щоправда, говорячи про окрему юридичну особу в освітньому відомстві забули нагадати, що Інститут модернізації змісту освіти віднесений до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Про це йдеться і на сайті Інституту. 

Нагадаємо, руйнування харківської друкарні видавництва Vivat – це удар по всій галузі книговидавництва в Україні. Крім іншого, постраждає друк підручників, що друкувалися для держави. Адже за словами власника поліграфічного комбінату «Фактор-Друк» Сергія Політучого, поліграфія друкувала близько 50% українських підручників.