На сьогоднішній день в Донбасі всі підрозділи терористичних угруповань "ДНР" та "ЛНР" перевели у підвищений ступінь бойової готовності. Також біля кордону України Росія створює додаткові резерви озброєння. Про це під час брифінгу заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, передає "Укрінформ".
"На Сході України розгорнуте російсько-окупаційне угруповання, зокрема у складі 1 та 2 армійського корпусів, система управління яких чітко пов'язана зі штабом 8-ї армії РФ, південно-військовим округом і безпосередньо здійснюється вся система управління під контролем Генштабу збройних сил РФ. Не припиняється постачання озброєння, бойової техніки, іншого військово-технічного майна з території РФ на територію Донецької і Луганської областей. Окрім того, здійснюються заходи щодо підготовки чергової ротації російських військовослужбовців, які займають провідні посади, в 1 і 2 АК. І, за даними воєнної розвідки Міноборони, на сьогоднішній день всі підрозділи 1 і 2 армійського корпусів переведені у підвищений ступінь бойової готовності", - заявив Скібіцький.
За його словами, також поблизу українського кордону створюють додаткові резерви озброєння та військової техніки.
"Під прикриттям маневрів "Восток - 2018" РФ здійснила передислокацію 250 танків Т-62 зі східних районів РФ у Ростовську область, що значно підвищує потенціал ударних угруповань російських військ у разі прийняття рішення щодо більш широкомасштабної агресії проти нашої держави", - додав Скібіцький.
Він зазначив, що наразі збільшилася підготовка новостворених угруповань російських військ поблизу українського кордону і підрозділів зі складу "ДНР" та "ЛНР".
"Відпрацьовуються питання бойового застосування, відмобілізування, взаємодії і застосування новітніх зразків озброєнь. Крім того, окрема увага приділяється питанням опрацювання заходів мобілізаційної підготовки, залучення резервістів, та відмобілізування місцевого населення для участі у широкомасштабних бойових діях", - заявив Скібіцький.
Нагадаємо, російсько-терористичні війська упродовж минулої доби, 25 листопада, 16 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі. Упродовж ночі 26 листопада бандформування вогонь не відкривали. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, унаслідок бойових дій в Донбасі чотирьох окупантів знищено, ще шістьох поранено.
