Незважаючи на те, що з моменту підпалу студії національного телеканалу "Інтер" пройшов вже рік, слідство за даним інцидентом не просувається, а відповідальні за підпал особи не притягуються до відповідальності.
Про це йдеться в повідомленні Національного союзу журналістів України. Відзначається, що в 2016 році редакція "Інтера" була змушена почати новий сезон практично на згарищі. Інцидент привернув увагу міжнародних медіаорганізацій, українська влада обіцяла забезпечити справедливе розслідування. Тим не менш, слідство у справі не просувається.
Наголошується, що колектив "Інтера" ще раз звернувся до Президента України, керівника СБУ та Генпрокурора з проханням довести розслідування до кінця.
"Журналісти нагадують: того дня о 16.20 у вестибюльпроникли невідомі. Вони нейтралізували охорону з кислотних вогнегасників, розійшлися по першому поверху і заблокували головний вхід. На вулиці збирається групаприкриття. Люди в камуфляжі палять покришки. Тим часом будівля уся в диму, починається евакуація співробітників. А зловмисники пробираються в студію, обливають декораціїгорючою сумішшю, підпалюють, так само – як і стійкуохорони на першому поверсі, міжнародну редакцію", – йдеться у повідомленні НСЖУ.
Наголошується, що в оператора Вадима Ревуна, який намагався зняти все на відео, відібрали камеру. Кореспондентка телеканалу Олена Зоріна в ході інциденту отримала важкі травми.
В Спілці журналістів нагадали, що його голова Сергій Томіленко закликав колег не вдаватися до зловтіхи і політичних спекуляцій, а звернути увагу на те, що силові методи тиску, залякування та інші злочини проти журналістів мають бути негайно розслідувані.
У свою чергу, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав українську владу розслідувати напади на телеканал "Інтер" та його співробітників. Напад також засудили в ЄС: спікер ЄС Майя Коціянчич закликала забезпечити належне розслідування інциденту. Подібні заклики озвучили Європейська і Міжнародна федерації журналістів, а також Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.
"Мусимо визнати, що обіцянки розслідувати цейрезонансний випадок так і лишилися тільки словами, як і обіцянки щодо інших злочинів проти журналістів... І жодним чином не може бути виправданням те, що редакційна політикателеканалу комусь подобається чи не подобається. Ідетьсянасамперед про безпеку роботи журналістів в Україні, яка зараз на дуже низькому рівні. Варварство провокує серед журналістів тривогу та відчуття незахищеності, самоцензури", – уклав Томіленко.
Нагадаємо під час акції протесту проти редакційної політики каналу "Інтер" 4 вересня минулого року в студії телекомпанії "Національні інформаційні системи" почалася пожежа. На місце інциденту прибули рятувальники і машина швидкої допомоги. До 18:00 пожежникам вдалося ліквідувати пожежу. У ДСНС повідомили, що за вечір офіс телекомпанії двічі підпалювали.
Кількох учатніков акції затримала поліція. Як повідомив глава МВС Арсен Аваков, більшість учасників акції протесту є колишніми військовослужбовцями 30-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України.
Радник Авакова Зорян Шкіряк заявив, що у МВС розглядають версії умисного підпалу телестудії, так і самопідпалу, до якого може бути причетна админстрация телеканалу.
У лютому платформа Ради Європи щодо сприяння журналістиці та захисту прав журналістів надала інциденту з підпалом студії телеканалу "Інтер" перший, "червоний" рівень загрози.
У звіті платформи вказується, що в результаті підпалу студії в ході акції протесту, полум'я охопило перший і другий поверхи будівлі. Щонайменше 30 осіб були евакуйовані. Керівництво каналу повідомляло, що багато співробітників постраждали від диму. Один журналіст був травмований, вибираючись з вогню.
Підкреслюється, що ще до того, в 2016 році, "Інтер" ставав метою насильницьких нападів чотири рази.