Поліція затримала підозрюваного у викраденні мотоцикла, що належить братові народного депутата Мустафи Найєма юриста Масі Найєму, а також виявила викрадений транспортний засіб. Мотоцикл був викрадений 11 травня з-під стін Апелляційного суду Києва, де розглядалася клопотання захисту осіб, які побили Найєма за кілька днів до цього.
У прес-службі столичної поліції уточнили, що в крадіжці підозрюється киянин 1986 року народження. Він пояснив, що випадково помітив біля будівлі суду мотоцикл, у замку запалювання якого водій залишив ключі. Поліцейські відстежили маршрут викрадача за відеозаписами з камер зовнішнього спостереження і в неділю, 13 травня, затримали його у центральній частині міста.
Із затриманим проводяться слідчі дії. Раніше в поле зору правоохоронних органів він не потрапляв. Викрадений мотоцикл у нього вилучили.
Масі Найєм підтвердив, що поліція знайшла саме його мотоцикл, а також повідомив, що за пару годин до публікації цієї інформації йому кілька разів телефонували невідомі і пропонували викупити викрадений транспортний засіб.
"Спочатку за 5000 доларів . Потім за 3000. Але готові були за 2000. Проблема в тому, що я його купив за 1500 доларів. Ну, буває. Хлопці не розрахували", - написав Найєм на своїй сторінці у Facebook в неділю ввечері.
Нагадаємо, 30 квітня на народного депутата Мустафу Найєма напали три людини, згодом до них приєдналася ще одна особа. Приводом для нападу став дорожній конфлікт: політик не став пропускати позашляховик, який підрізав його в районі Бессарабського ринку в Києві. Медики діагностували в Найєма перелом щелепи та струс мозку. Депутата шпиталізували та прооперували.
У місті було оголошено план-перехоплення, троє нападників були затримані по гарячих слідах. Двоє з них виявилися громадянами РФ, третій – громадянином України. Усі нападники – уродженці Чеченської Республіки РФ.
Затриманим вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб). Дії четвертого підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст. 296 і ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК. Затримати його правоохоронцям не вдалося – у день скоєння злочину він залишив Україну та вилетів до Баку з Борисполя.
Для Магомеда-Саліха Саїтова суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, для Ахмеда Саїтова й Умолта Темербулатова – нічний домашній арешт до 30 червня.
7 травня Шевченківський райсуд Києва заочно обрав Магомеду-Аміну Саїтову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 1 липня без права застави. Слідчий суддя також ухвалив рішення доставити Саїтова до суду для розгляду питання про застосування обраного йому запобіжного заходу.