UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підозрюваного у підготовці замаху на Путіна хочуть посадити в Україні на 15 років

Держзвинувачення наполягатиме на 15-ти роках позбавлення волі для підозрюваного в організації замаху на президента РФ Володимира Путіна, причому з терміном відбування в українській в'язниці.

Приморський районний суд Одеси винесе вирок громадянинові Росії 3, в кінці травня - на початку червня.

Прогнозувати, яким буде вирок, важко, але держзвинувачення збирається наполягати на 15-ти роках позбавлення волі, причому в українській в'язниці, про це повідомлено з посиланням на джерело в Генпрокуратурі України.

На засіданні суду обвинувач закінчила зачитувати обвинувальний висновок у справі Осмаєва.

Уродженцю Чеченської Республіки інкримінують злочини, передбачені відразу п'ятьма статтями Кримінального Кодексу України. Зокрема: ст. 196 (знищення або пошкодження майна з необережності), ч. 1 ст. 283-3 (створення терористичної групи), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт), ч. 3 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів і бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів).

Найтяжча - 283-3, саме за нею максимальна санкція становить 15 років. У Росії, нагадаємо, Осмаєву загрожує довічне - такиа висока межа покарання за замах на життя державного діяча (а саме цей злочин чоловікові інкримінують в Російській Федерації).

Окрім того, в рамках кримінальної справи власники трьох пошкоджених вибухом квартир будинку на Тираспольській вулиці, включаючи 26-ту, яку знімали терористи, подали щодо Осмаєва цивільні позови з вимогою компенсувати заподіяний матеріальний збиток. Одесити оцінили свої втрати у 160 тис. грн.

За повідомленням прокуратури, загальна маса вибухівки, за допомогою якої злочинна група планувала позбавити російський народ лідера, - 200 кілограмів. Більшу частину вони збиралися розмістити у трьох автомобілях, припаркованих на шляху проходження путінського кортежу, і підірвати у зручний момент. Добити президента мав Мадаєв, оснащений "поясом шахіда".

Тим часом, Осмаєв продовжує заперечувати свою провину, але вже готовий говорити, хоча раніше від свідчень відмовлявся. Колегія суддів планує заслухати його на наступному засіданні, яке відбудеться 14 лютого.

Нагадаємо, 4 січня 2012 р. у приватній квартирі на Тираспольській вулиці Одеси випадково вибухнула бомба, зібрана трьома людьми, які проживали там. Один з них, громадянин Росії Руслан Мадаєв, загинув на місці. Правоохоронці затримали громадянина Казахстану Іллю Пьянзіна, який вказав на втікача-Осмаєва як на лідера групи. Через деякий час Осмаєв теж потрапив до рук правоохоронців.

Затримані зізналися співробітникам СБУ і ФСБ, що 3. За версією спецслужб, вони готували замах за завданням лідера північнокавказьких бойовиків Доку Умарова.

Як з'ясувалося пізніше, сенсаційні зізнання Осмаєв робив лише для того, щоб отримати термін в Україні, уникнувши таким чином екстрадиції в Росію. Коли ж український суд вирішив все ж видати його Москві, Осмаєв відмовився від своїх свідчень, назвавши при цьому виданого Росії Іллю Пьянзіна "провокатором російських спецслужб".

Осмаєв звернувся в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), який прийняв його заяву до розгляду, перешкодивши тим самим його видачі Росії. !zn

Читайте також:

Україна передала Росії справу про підготовку замаху на Путіна

Підозрюваний в підготовці замаху на Путіна боїться, що його таємно видадуть Росії

Підозрюваному в підготовці замаху на Путіна загрожує довічне ув'язнення