Один з керівників Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Віктор Назаров погрожує військовим експертам, що досліджували обставини справи про збитий 14 червня 2014-го військовому-транспортний Іл-76, стверджує журналіст Юрій Бутусов.
Він нагадує, що Назаров є підозрюваним у цій справі. Йому офіційно висунули обвинувачення Головною військовою прокуратурою, яка зажадала укласти генерала під варту, однак суд постановив залишив Назарова на волі.
За інформацією Бутусова, до того часу командування АТО було заздалегідь попереджено, що в районі аеропорту Луганська російські найманці розмістили переносні зенітно-ракетні комплекси.
"Однак, всупереч попередженням, начальник штабу АТО генерал-майор Назаров дав наказ перекинути в аеропорт роту десантники 25-ї дніпропетровської парашутно-десантної бригади на важких військово-транспортних літаках Іл-76", - пише Бутусов в Facebook.
За його словами, жодних заходів по забезпеченню безпеки посадки зроблено не було.
"При заході на посадку 14 червня літак Іл-76 був обстріляний з землі з переносного зенітно-ракетного комплексу "Голка". Першу ракету кормової стрілок літака помітив - і випустив теплові пастки, на які зреагувала ракета. Другий пуск був проведений з мертвої зони - стрілець не побачив ракету. Вона вразила крило літака, і сталася катастрофа. Екіпаж зробив все можливе, щоб врятувати машину", - розповів журналіст, нагадуючи, що жертвами теракту стали 40 десантники 25-ї бригади та 9 членів екіпажу з Мелітополя.
У ході слідства генерал Назаров звинуватив у катастрофі пілотів, які, на його думку, повинні були заходити на посадку з іншого курсу.
Однак експертна комісія прийшла до висновку, що, по-перше, командування АТО не повідомило льотчиків, який курс для них безпечний. По-друге, на думку експертів, пілоти Іл-76 не могли здійснити посадку, не входячи в зону дії ПЗРК. Місце засідки дозволяло диверсантам повністю прострілювати злітну смугу, зазначає Бутусов.
"Назаров став затягувати передачу справи в суд. Справа готова для суду ще в листопаді. Але все це час Назаров надає довідки, що не має можливості ознайомитися з матеріалами справи через свою зайнятість в АТО", - пише Бутусов, підкреслюючи, що за статтею службова недбалість Назаров загрожує до восьми років позбавлення волі.
Журналіст повідомляє, що трі льотчика були викликані в Генштаб нібито на нараду. Але прибувши туди 6 березня вони виявили в призначеному місці адвокатів Назарова.
"Вони прямо сказали - якщо льотчики не поміняють показання, вони будуть звільнені зі Збройних сил", - пише Бутусов.
Офіцери відмовилися це робити і доповіли про те, що трапилося директор КНДІСЕ (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз) Олександру Рувину. Останній звернувся із заявою до правоохоронців. ГПУ взяла інформацію до відома.
"Назарову буде пред'явлено ще одне звинувачення - за статтею 386 - перешкоджання роботі судових експертів", - пише Бутусов.