Український бізнесмен Ігор Коломойський 8 травня отримав підозру в організації замовного вбивства адвоката. Злочин за вказівкою олігарха намагалися вчинити ще 2003 року, і деякі фігуранти справи до сьогодні не дожили.
Так, журналіст Юрій Ніколов зазначив, що мова йде про замовне вбивство адвоката Сергія Карпенка. Зокрема, далекого 2003 року Коломойський вимагав від юриста, аби той скасував рішення зборів акціонерів заводу «Дніпроспецсталь», який олігарх хотів прибрати собі до рук. Однак, Карпенко відмовився зробити те, про що його просив бізнесмен.
Після відмови Коломойському, нагадав Ніколов, спочатку побили помічника Карпенка, а потім і самого юриста. Раніше у Нацполіції повідомляли, що виконавці злочину у серпні 2003 року зустріли адвоката, коли чоловік виходив з магазину в Феодосії. Його вдарили по голові металевим прутом, а також завдали ножових поранень у груди, живіт та спину. Однак дружина потерпілого завадила нападникам вбити свого чоловіка. Лікарі змогли його врятувати.
Згодом, за словами журналіста стало відомо, що за замахом стоять люди, пов’язані з охоронцем олігарха Сергієм Нікітіним. А через кілька днів після нападу на адвоката, хтось ножем вбив і Нікітіна. Через деякий час «прибрали» і вбивцю Нікітіна.
«Згодом цей напад на юриста, що заважав Коломойському, розслідували правоохоронці. Але якось так розслідували, що 20 років тягнули поки не викотили підозру зараз», – пише Ніколов.
Зазначимо, що ще будучи журналістом більш розлого про цю історію 2015 року писав і Сергій Лещенко. І згідно з його публікацією, до дня вручення Коломойському підозри, не дожив не лише Нікітін зі своїм вбивцею.
Зокрема, Лещенко писав, що справу про замовлене Коломойським вбивство відкривали ще в 2000-их, але майже одразу ж закрили. Починав і завершував провадження слідчий генпрокуратури Ігор Шолодько. А у 2014 році він мав стати головним свідком у справі про незаконне закриття провадження проти олігарха. Однак Шолодько так і не став свідком, адже, випадково чи ні, у серпні 2014 року його призвали на військову службу. Шолодько поїхав служити у тоді ще зону АТО, де за кілька місяців загинув – 30 листопада 2014 року.
Нагадаємо, Ігор Коломойський 2 вересня 2023 року отримав підозру від СБУ, Бюро економічної безпеки щодо шахрайства та легалізації коштів, згодом крім цієї, він отримав підозри ще за трьома статтями ККУ щодо заволодіння 9,2 млрд грн ПриватБанку.
Ігор Коломойський легко перетворює на стратегічну перевагу будь-які тактичні перемоги супротивників. Та що казати, ми навіть не впевнені, що всі ці перемоги не були піддавками. Власне, навіть у СІЗО Коломойському не так уже й погано. Чому, пояснює Юлія Самаєва у статті «Коломойський – небезпечний як ніколи, навіть якщо вам здається інакше» на ZN.UA.