Президент Росії Владімір Путін 19 листопада підписав указ про зміну ядерної доктрини. Тепер вона передбачає, що підставою для завдання ядерного удару може стати «агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави», а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками.
Росія постійно погрожує ядерною зброєю та вдається до провокацій. Українці мають бути готовими до будь-яких ситуацій, оскільки ворог не дотримується жодних правил та принципів ведення війни. Видання «Апостроф» розповіло, як самостійно облаштувати бункер на випадок надзвичайних ситуацій.
Як облаштувати бункер самостійно
Українцям слід потурбуватися про облаштування бункера. Його можна побудувати на власній земельній ділянці, наприклад, на дачі.
Існують різні проєкти подібних споруд. Для будівництва необхідно підготувати матеріали та інструменти. З оформленням документів проблем не повинно бути, але тут є нюанси:
- якщо ви будуєте на своїй власній ділянці – дозвіл не потрібен;
- якщо йдеться про земельну ділянку, під якою перебувають важливі комунікації, то тут документи варто підготувати.
Під час планування будівництва важливо розуміти, де саме проходять ґрунтові води. Сховище під землею має сформуватися над потоками, мінімальна відстань – 50 сантиметрів. Чим більше, тим краще. Так, якщо ґрунтові води на рівні 5 метрів, то котлован під нову будову виготовляється на 45 метрів. Хоча, коли ґрунтові води залягають понад 4 метри, створити повноцінний будинок під землею не вийде.
При облаштуванні бункера важливо подбати про захист, комфорт та зручність на випадок необхідності знаходитись у ньому тривалий час. На період стихійного лиха провадиться такий розрахунок площі – 4 кв. метри на одного человека. В таких умовах буде зручно перечекати несприятливі умови лежить на поверхні землі.
Якщо в сім'ї троє людей, то виходить 12 кв. метрів. Розрахунок ведеться шляхом множення.
«Якщо територія при будинку велика, то площа зростає, але не на шкоду комфорту. Бункери будують для тимчасового та тривалого перебування. Від цього залежить вибір деяких параметрів», – йдеться у повідомленні.
Щоб зробити перебування у сховищі комфортнім, необхідно його утеплити, мати запас теплих речей, пледів, чистого одягу, взуття та термобілизни.
Також заздалегідь у сховище потрібно закупити автономні джерела енергії, павербанки. Слід придбати бутильовану воду, продукти тривалого зберігання (консерви, каші/супи швидкого приготування, чай, каву, солодощі, горіхи, мед, консервацію). Також потрібно поповнити домашню аптечку та зробити запас ліків.
Фахівці Київського наукового-дослідного інституту судових експертиз розповіли, як довго після ядерного вибуху треба перебувати в укритті.