UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підготовка до блекауту: перелік речей, які можна придбати на випадок відключень світла

Вони допоможуть не залишитись у темряві.

Через постійні обстріли з боку Росії, до українців повернулися  відключення світла. Щоб легше пережити цей важкий період, краще встигнути купити найнеобхідніше.  

Читайте також: Зима наближається: 7 продуктів, які допоможуть не хворіти

Видання «Українська правда» зібрало перелік речей, які варто придбати на випадок відключень світла.

Існує величезна кількість ліхтариків на будь-який смак і гаманець.

Можна купити:

Є також кілька пристроїв, на які варто звернути окрему увагу.

Лампа з USB-кабелем

Такі портативні світлодіодні лампи бувають як настільними, так і підвісними. Можуть працювати від електроенергії, павербанка чи ноутбука.

Ліхтар «3 в 1»

Аби не купувати окремо ліхтар та павербанк, можна придбати прилад, здатний поєднувати декілька функцій. Йдеться про ліхтар, оснащений сонячною батареєю, який також має вбудований акумулятор.

Перевага такого ліхтаря-павербанка у тому, що за його допомогою можна заряджати телефон чи інші пристрої з невисокою потужністю.

Від деяких ліхтарів-павербанків навіть можна вмикати прилади. Утім, таке вміють не всі ліхтарі. Вам варто перевірити наявність роз’ємів, необхідних для зарядки ваших пристроїв. Також під час купівлі варто з’ясувати, чи вистачить потужностей ліхтаря, щоб зарядити/увімкнути той чи інший прилад.

Свічки на батарейках

Замість звичайних недовговічних свічок можна придбати свічку на батарейках. Найбільші її переваги у безпеці та відсутності запаху. Є як маленькі, так і великі варіанти. Від цього залежить і ціна.

До деяких свічок на батарейках для зручності додається пульт управління, утім коштують вони дорожче. Ціна за набір із трьох свічок може сягати 1000 гривень.

Кільцева лампа

У мирний час кільцеві лампи асоціювалися виключно зі зйомками відео у TikTok чи Instagram. Утім, такий пристрій може добре освітлювати кімнату за відсутності світла. Варто звернути увагу на ті, що можуть заряджатися за допомогою USB-кабеля.

Коштує «блогерська» лампа у середньому від 500 до 2 000 гривень.

Гірлянда на батарейках

До Нового Року залишився один місяць, тож аби створити затишок у ці похмурі дні, можна придбати гірлянду на батарейках. Багато світла від неї ви не отримаєте, утім позитивний настрій, особливо, якщо є діти – гарантовано.

У середньому така гірлянда може коштувати від 150 до 700 гривень.

Видання зазначило, що через ажіотаж довкола постійних відключень електроенергії пристрої на кшталт вище описаних ліхтарів активно розбирають. Деякі позиції в українських інтернет-магазинах можуть бути відсутні або продаються за завищеними цінами. Тож їх можна придбати на іноземних сайтах дешевше. Утім врахуйте, що доставка буде тривалішою.

Ракетні удари ворога пошкоджують житлові будинки та об'єкти критичної інфраструктури. Українці вже розпочали підготовку до зими – вони роблять запаси продуктів та інших необхідних речей. Нагадаємо, що потрібно їсти взимку, щоб зігрітися.