UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підбурював до держзради українських військових у Криму: посадовцю ФСБ повідомили про підозру

В Офісі генпрокурора вказали, що через дії підозрюваного зокрема, стало можливим реалізувати план РФ щодо анексії Криму.

Посадовцю ФСБ РФ повідомили про підозру у підбурюванні до вчинення держзради та веденні агресивної війни проти України, повідомила пресслужба Офісу генпрокурора. Загалом, його підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених кількома статтями Кримінального кодексу України.

“За погодження з прокурорами Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора слідчі Головного слідчого управління СБУ повідомили про підозру посадовцю ФСБ РФ”, - йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що у лютому-березні 2014 року посадовець ФСБ, перебуваючи у місті Сімферополь вчиняв дії, направлені на порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Він це робив за попередньою змовою з іншими представниками російської спецслужби і Збройних сил РФ. Таким чином країні-агресору вдалося реалізувати план окупації та подальшої анексії українського Криму.

Також підозрюваний за допомогою умовлянь, підкупу та погроз закликав військовослужбовців Азово-Чорноморського регіонального ДПСУ, Сімферопольського прикордонного загону, дислокованого в Криму, вчиняти дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканості та обороноздатності України. 

“Мова йде про не перешкоджання спротиву підривним діям військових підрозділів РФ та перехід на бік російської прикордонної служби”, - зазначили в ОГП.

Посадовцю ФСБ інкримінують пособництво у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків; підбурюванні до вчинення державної зради та веденні агресивної війни проти України (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).

Наразі вирішується питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження щодо підозрюваного.

Читайте також: Відновлення діалогу з Росією після анексії Криму неможливе - Єврокомісія

Нагадаємо, в лютому 2014 року на території Криму з'явилися “зелені чоловічки” - військові без розпізнавальних знаків, - які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російська влада відкидала обвинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ.

У березні Росія анексувала Крим після фіктивного “референдуму”. Згодом президент РФ Володимир Путін заявив, що “Росія ніколи не заперечувала, що “зелені чоловічки” були частиною спецоперації з окупації українського півострова”.

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи щодо деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на анексованому півострові.

20 жовтня перша заступниця голови МЗС Еміне Джапарова зазначила, що дипломатичне відомство починає новий етап взаємодії з міжнародними партнерами щодо Кримської платформи, спрямованої на деокупацію Криму.