У Київській області в реабілітаційному центрі "За життя" (Бровари) утримують людей проти їх волі. Про це повідомляє український омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook.
Як наголошується, в цьому реабілітаційному центрі перебуває 21 людина з нарко - та алко - залежністю і з розладами психіки.
"Під час конфіденційного спілкування 12 людей повідомили про бажання покинути заклад. Також вони розповіли, що потрапили в "центр" проти волі, більшість з них були поміщені сюди з ініціативи родичів", - йдеться в повідомленні.
Як наголошується, примусові дії до людей були застосовані незважаючи на відсутність будь-яких рішень судових органів, медичних установ і згоди самих людей. Також пацієнти закладу повідомили про вживання ними невідомих медичних препаратів, які придушували їх волю.
"Під час моніторингового візиту виявлено 80-річну жінку, яка не є хворою, і двох неповнолітніх 14-річних дівчаток, які знаходяться тут разом з дорослими за згодою своїх батьків", - повідомляє Денісова.
У прес-службі поліції Київської області повідомили, що на момент перевірки в закладі перебували більше 20 осіб у віці від 20 до 81 року. Вартість перебування в цьому реабілітаційному центрі коштує 12 тисяч гривень. Четверо написали заяви про незаконне утримання. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).
Раніше повідомлялося, що 35% киян стурбовані зростанням алкоголізму і наркоманії у місті. За даними поліції, близько 80 видів нових психоактивних речовин, які вилучалися правоохоронними органами України за останні кілька років, досі не включені в список підконтрольних речовин.
В Україні у першому півріччі 2018 року зафіксовано 1948 нових випадків наркотичної залежності проти 1999 випадків в 2017 році. Також в 2018 році був зафіксований 13 941 новий випадок хронічного алкоголізму, в той час як у 2017 році таких випадків було 13 186.
Крім того, в цьому році було зафіксовано 1187 нових випадків захворювання гострими психотичними алкогольними розладами. У 2017 році таких випадків було 1082.