UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під час спецоперації з вилучення Цемаха загинув співробітник СБУ – ЗМІ

Ще двоє співробітників державної безпеки отримали поранення – і все заради того, щоб вивезти терориста на українську територію.

Під час операції з вилучення терориста "ДНР", колишнього начальника ППО" бандформування терористів "Слов'янська бригада" Володимира Цемаха з окупованої російсько-терористичними військами частини Донецької області один працівник Служби безпеки України загинув, ще двоє отримали поранення, заявила журналістка Ірина Ромалійська на своїй сторінці у Facebook з посиланням на власні джерела.

"Ми сьогодні максимально відпрацювали тему Цемаха та прийдешнього обміну. Ключове: Цемах у нідерландській справі щодо знищеного з російського "БУКа" "Боїнгу" не свідок, він – підозрюваний", – написала вона.

Ромалійська стверджує, що слідчі з Нідерландів вже прибули до Києва по душу терориста – ну, або хоча б за можливістю провести його допит.

"Мої джерела стверджують, що голландські слідчі із суботи знаходяться в Києві. Чи дав Цемах їм свідчення, я не знаю", – зазначила вона.

При цьому, додала вона, Цемах обійшовся Україні досить дорогою ціною – при його вилученні загинув один співробітник СБУ, ще двох поранено.

"Під час безпрецедентної для Києва операції (з такого глибокого тилу ворога спецназівці ще нікого не вивозили) один співробітник СБУ загинув, двоє були поранені. Україна дістала Цемаха, як мінімум, ціною одного життя", – наголосила журналістка.

Читайте також: На Майдані відбулися масові протести проти видачі Цемаха росіянам

Ексначальника протиповітряної оборони "Слов'янської бригади "ДНР" Володимира Цемаха 29 червня взяли під варту в Києві на 60 діб без права внесення застави. Бойовика вивезли з окупованої території українські спецслужби. Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи терористичної організації).

За словами прокурора Олега Пересади, Цемах та ексначальник штабу так званого "Міністерства оборони "ДНР" Дмитро Купріян ("Батя") можуть дати свідчення на міжнародному судовому процесі у справі MH17.

Прокуратура Нідерландів і низка депутатів Європейського парламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських політв'язнів у Росії, адже допитати його в РФ буде набагато складніше. Однак в обміні ексбойовика вкрай зацікавлена Росія, яка намагається приховати власні військові злочини в Донбасі.

5 вересня Київський апеляційний суд прийняв рішення про звільнення Цемаха з-під варти під особисте зобов'язання. Суддя скасував рішення Шевченківського суду про продовження йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою до 20 жовтня.