UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під час розведення окупанти ОРДЛО оголосили навчання і військові збори – розвідка

Навчаннями командують офіцери штабу Південного військового округу Збройних сил Росії.

На тлі розведення військ в районі Золотого і підготовки до відведення Збройних сил України від Петрівського окупаційна адміністрація ОРДЛО оголосила військові навчання, повідомляє Міністерство оборони з посиланням на дані Головного управління розвідки.

У навчаннях задіяні окупаційні адміністрації, підрозділи російсько-окупаційних військ та інших незаконних збройних формувань.

В окупованих районах Донецької та Луганської областей здійснюється розгортання польових пунктів управління військами. На полігони виводять підрозділи 1-го (Донецьк) і 2-го (Луганськ) армійських корпусів Збройних сил Російської Федерації для відпрацювання практичних дії на місцевості.

Контроль за підготовкою і проведенням навчань на окупованій території здійснюють офіцери штабу Південного військового округу російської армії, що дислокується в Ростові-на-Дону.

Військкомати окупаційних адміністрацій розіслали на підприємства повістки про призов на військові збори.

Уранці 29 жовтня голова МЗС Вадим Пристайко повідомив про початок розведення сил і засобів поблизу Золотого на Луганщині. У штабі ООС цю інформацію спочатку спростовували, але згодом підтвердили, що розведення військ почалося о 12:00 й уточнили, що воно триватиме три доби. Ще 30 днів виділено на розмінування в районі Золотого. ЗСУ і бойовики угруповання "ЛНР" мають відійти від позицій на 1 км, таким чином, відстань між ними має перевищувати 2 км.

Розведення в Золотому, Станиці Луганській (Луганська область) та Петрівському (Донецька область) неодноразово узгоджувалося в Мінську, але зривалося під час спроби реалізації. Влітку цього року війська розвели в районі Станиці Луганської, після чого на засіданні 1 жовтня Тристороння контактна група погодила розведення ще на двох ділянках на лінії зіткнення в Донбасі.

Відведення українських військ від лінії розмежування є однією з умов Кремля для проведення саміту в "Нормандському форматі". При цьому гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.

Проти відведення українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Перші вважають розведення капітуляцією у війні з Росією, другі побоюються розправи бойовиків після відходу українських військових зі своїх позицій.

Та президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку жителям "сірої зони" після відведення українських військових на позиції 2016 року. А голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за їх безпеку на поліцію і Національну гвардію, які разом із прикордонниками залишаться там після розведення.

Докладніше про реалізацію плану Зеленського щодо розведення військ в Донбасі та його наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".