UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під час проведення конкурсу в НАЗЯВО виявлені грубі порушення законодавства

Громадськість стурбована тим, що в НАЗЯВО фактично обрана фракція "невеликий неполітичною угруповання".

Питання про підсумки конкурсу з обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (далі - Нацагентство) було внесено до порядку денного засідання профільного комітету ВР вдруге. Як відомо, 27 грудня 2018 р. Розпорядженням КМУ №1063-р за підписом прем'єр-міністра В.Гройсмана затверджено склад новообраного Нацагентства. Затвердження відбулося за відсутності рекомендації комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, який на своєму розширеному засіданні 19 грудня 2018 р. після обговорення пункту третього порядку денного "Про підсумки конкурсу щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти" змінив проект рішення щодо цього питання з "підтримати" на "взяти інформацію до відома". Причиною стала озвучена на засіданні комітету інформація про виявлені грубі порушення законодавства під час проведення конкурсу. Комітет ВР України також ухвалив рішення заслухати з цього приводу Конкурсну комісію з виборів до Нацагентства і Міністерство освіти і науки на своєму наступному засіданні.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Лідія Суржик і Петро Усатенко. За їхніми словами, порушення на виборах в Нацагентство зафіксували громадські спостерігачі. Пізніше громадські активісти виявили ряд інших несподіванок.

Громадськість стурбована тим, що в НАЗЯВО фактично обрана фракція "невеликого неполітичного угруповання" разом з представниками НАПНУ і юридичних осіб, прямо залежних від МОН або лояльних до керівництва міністерства, яка досягає двох третин кількісного складу.

"Тому решта п'ять-шість чоловік, переважно від НАНУ, в принципі не зможуть впливати на прийняття рішень ні тоді, коли будуть приймати Положення про присудження наукових ступенів, у якому, за прикладом РФ, будуть вводити термін давності для позбавлення наукових ступенів за дисертацію з плагіатом, ні тоді, коли виникне питання про позбавлення наукових ступенів високих посадових осіб і членів їх сімей", - зазначають автори.

Детальніше про махінації при виборі членів НАЗЯВО читайте у статті Лідії Суржик та Петра Усатенка "Своїм - все, чужим - закон?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".