Через війну в Україні освітній процес зазнав деяких змін. Так, у 2023 році випускники складають національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО. Директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла, з якими технічними проблемами стикалися при проведенні мультитесту. Про це пише видання Освіта.ua.
Вона зазначила, що під час НМТ виникали технічні труднощі.
«Коли ми говоримо, якими є перші висновки, то тут звичайно не обійтися без критики, без того, щоб говорити про ті проблеми, які в нас були. Очевидно, що були технічні труднощі. І учасники бачать це, коли виконують тестові завдання», – сказала Вакуленко.
За її словами, постійно здійснюються хакерські атаки ворога.
«У нас, на жаль, постійно здійснюються хакерські атаки і, очевидно, що окремі представники РФ не хочуть, щоби наші вступники отримали результати, і відповідним чином працюють. Також не завжди все було справно з технічної точки зору, коли ми говоримо про швидкість і якість інтернету», – додала вона.
Вакуленко запевнила, що більшість учасників отримають результати вступних випробувань. Ті вступники, які їх не отримали під час основної сесії, матимуть можливість брати участь у додатковій сесії.
Також вона додала, що під час НМТ часто лунали сирени повітряної тривоги.
«На жаль, ворог активізувався, і ми щодня отримуємо по декілька повітряних тривог. Особливо це, звичайно, стосується північних і південних регіонів. Харківщина, на жаль, мало яку сесію тестування прожила без повітряних тривог. Те саме стосується, звичайно, і Миколаївщини, і Запоріжжя. І ці повітряні тривоги були доволі тривалими, і певна частина учасників не змогла завершити оцінювання»,– пояснила вона.
В УЦОЯО вже підбили підсумки явки на тестування, повідомляє Освіта.ua.
За словами директорки УЦОЯО, для проходження НМТ реєструвалися понад 281 тисячі вступників, понад 23 тисячі з яких планували проходити тестування за кордоном у 30 різних країнах.
«Понад 93% учасників прийшли до екзаменаційних центрів, щоб отримати результати вступних іспитів. Якщо говорити про закордон, то наші числа статистики дещо нижчі. І це говорить про те, що не завжди вступники, які перебувають за кордоном, визначилися зі своїм майбутнім і впевнені, що вони хочуть проходити вступні випробування до українських закладів вищої освіти», – резюмувала Вакуленко.
Раніше ми писали, що у 2023 році на третину зросло число учасників НМТ.