Київська міська влада повідомила, що у ніч на 9 січня через погіршення погодних умов буде задіяно до 40 тролейбусів і до 25 трамваїв для підтримки контактної мережі. Вдень того ж дня на окремих маршрутах запрацюють дублюючі автобуси, щоб забезпечити стабільне транспортне сполучення під час складних погодних умов.
Нічний рух електротранспорту передбачений для запобігання обледенінню контактної мережі. Рух тролейбусів і трамваїв відбуватиметься залежно від актуальної ситуації на дорогах та погодних умов.
Дублюючі автобуси курсуватимуть за такими напрямками:
замість швидкісних трамваїв №1 і №3 – сполучення між вул. Старовокзальною та ст. “Жуля Верна”;
замість трамвайних маршрутів №12 і №17 – маршрут від пл. Тараса Шевченка до Пуща-Водиці.
У Департаменті транспортної інфраструктури наголошують, що дублюючі маршрути організовуються оперативно, особливо на найбільш завантажених напрямках.
Через інтенсивні опади на окремих ділянках фіксуються падіння дерев, що може тимчасово затримувати рух транспорту. Міські служби оперативно реагують на такі випадки та ліквідують наслідки негоди.
Для безпеки громадян Київ Цифровий додав пункти обігріву на мапу укриттів, де можна перевірити адресу, умови та графік роботи кожного пункту, а також спланувати маршрут. Мапу можна переглядати офлайн після попереднього завантаження.
Міська влада закликає киян: за можливості залишатися вдома, використовувати громадський транспорт, не паркувати авто обабіч доріг, щоб не заважати роботі спецтехніки, а пішоходам – пересуватися тротуарами та дотримуватися правил безпеки.
Також влада нагадала про необхідність підготовки: запас теплих речей, ковдр, їжі довгого зберігання, води, акумуляторів, павербанків та інших засобів для автономного існування у разі надзвичайних ситуацій.
Для лікарень, пологових будинків, закладів соціального захисту та інших критично важливих об’єктів задіяні 69 мобільних котелень, готових забезпечувати автономне теплопостачання при потребі.
Міська влада закликає стежити за офіційними повідомленнями та дотримуватися заходів безпеки.
Зауважимо, уряд рекомендував школам перейти на дистанційне навчання або продовжити канікули до 19 січня через негоду.
