В Україні 68,6% пенсіонерів станом на 1 січня 2021 року отримують пенсійні виплати через банки.
Про це повідомляється на сторінці Пенсійного фонду на сторінці в Facebook.
"Станом на 1 січня 2021 року 68,6% українських пенсіонерів отримують пенсійні виплати через банки", - йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що, 52,6% отримують пенсії через АТ КБ "ПриватБанк", 36,7% - через АТ "Ощадбанк", 4,6% - через АТ "Райффайзен Банк Аваль" і 6,1% - через інші банки.
Згідно зі статистичними даними, через банки свої пенсії отримують 7,6 мільйона пенсіонерів.
Середня пенсія в країні склала 3 400 гривень, повідомляє Міністерство соціальної політики на сторінці в Facebook.
"В результаті комплексної програми підвищення пенсій середня склала понад 3 410 гривень", - йдеться в повідомленні.
Міністр соціальної політики Марина Лазебная заявила, що програма підтримки виплат спрямована, перш за все, на підвищення найменших пенсій.
Доплати і підвищення отримали понад 10 млн осіб.
Також директор "Укрпошти" Ігор Смілянський погрожує припинити доставку пенсій з 1 січня 2021 роки, якщо Кабмін не сплатить їх доставку.
Смілянський вимагає від Кабміну розглянути питання оплати за доставку пенсій для 3,6 млн пенсіонерів.
Він поскаржився на те, що Укрпошта виплатить в 2020 році на 500 млн грн більше ЄСВ, ніж в минулому році, до того ж підприємство »не благодійний фонд і не може дотувати газети, листи та пенсії".
Смілянський заявив, що буде змушений шукати радикальні виходи, нагадавши, що Мінфін спочатку провалили закон про Поштовому банку, а тепер в разі збитковості Укрпошти буде анульовано співпрацю з ЄБРР і ЄІБ на 100 мільйонів євро.
Верховна Рада не встигла розглянути законопроект №2683, який вводить в Україні другий рівень пенсійної системи - накопичувальні пенсії, заявила міністр соціальної політики Марина Лазебная.
Вона підкреслила, що в 2021 році другий рівень також не буде введений. Можливо, з 1 січня 2022 року, але за умови, що законопроект №2683 ухвалять у першому кварталі 2021 року «і все, від кого залежить впровадження, засукають рукава і дуже добре попрацюють".
За словами Лазебний, її відомство підтримує законопроект, однак вважає, що він повинен бути допрацьований. При цьому вона додала, що дискусії з парламентом щодо цього питання поки "йдуть важко".