UA / RU
Підтримати ZN.ua

Петрашко: поділ Мінекономіки та МінАПК відбудеться за півтора місяця

Сільським господарством в Мінекономіки займається близько 150 чоловік.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що трансформація відомства з виділенням Міністерства агропромислового комплексу пройде швидко і без проблем.

Про це глава Мінекономіки Ігор Петрашко заявив на пресконференції в Києві.

"Протягом короткого періоду, десь півтора місяці, таке розмежування відбувається на рівні постанови. Далі відбувається формування команди нового міністерства. Ми передаємо департаменти Мінекономіки, які займаються сільським господарством, це близько 150 чоловік", - сказав він у вівторок.

Цей формат вже був пройдений на прикладі створення Міністерства стратегічних галузей промисловості. При цьому міністр підкреслив, що реорганізація не повинна вплинути на реалізацію програм підтримки сільського господарства.

"Робота заступників міністра найближчим часом буде тривати, далі будемо шукати рішення, перенаправляти на інші напрямки і інші формати", - пояснив Петрашко.

Читайте також: У МВФ сумніваються в швидкому відновленні економіки в 2021 році

Раніше повідомлялося, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства очікує скорочення економіки України на 3% в жовтні-грудні 2020 року, повідомив глава відомства Ігор Петрашко.

"Ми вже почали бачити економічну стабілізацію... Падіння в третьому кварталі збереглося на рівні 3% ВВП і очікується 3% ВВП в четвертому кварталі", - сказав він.

Згідно з інформацією Держстату, падіння ВВП України в третьому кварталі 2020 року сповільнилося до 3,5% ВВП з 114% у другому. У першому кварталі цього року воно склало 1,3%, тоді як в четвертому кварталі 2019 року спостерігалося зростання 1,5%, в третьому - 3,9%, у другому - 4,7% і в першому кварталі - 2,9%.

Петрашко уточнив, що Мінекономіки зберігає квітневий прогноз падіння ВВП на 4,8% за підсумками року і очікує зростання економіки на 4,6% в 2021 році.

Реальний валовий внутрішній продукт у третьому кварталі поточного року склала 1,1 трлн грн, падіння показника в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року досягло -3,5%, повідомляє Держстат.

Уточнюється, що номінальний ВВП країни (у фактичних цінах) становить 1,57 трлн грн, реальний ВВП (в цінах минулого року) - 1,1 трлн грн.

Згідно з даними, падіння ВВП сповільнилося. Для порівняння, у другому кварталі падіння склало -11,4%, в першому кварталі -1,3%.

Реальний ВВП з урахуванням сезонності виріс на 8,5% проти попереднього кварталу.

Зміна дефлятора ВВП становить 7,9%.