UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перспектива рандеву Зеленського і Путіна сильно турбує Берлін – оглядач

Заявлені Києвом і Москвою наміри двох президентів провести у рамках нормандського саміту двосторонню зустріч викликали сильну стурбованість німецької сторони.

До саміту в нормандському форматі за участю України, Франції, Німеччини і Росії в Парижі залишилося всього нічого – і хоча йдуть обережні чутки про те, що саміт може не відбутися або відбутися пізніше, офіційно Київ і Москва роблять абсолютно протилежні заяви. Зокрема, не так давно Банкова і Кремль допустили можливість двосторонньої зустрічі президентів Росії і України в рамках нормандського формату, пише в своїй статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Тетяна Силіна.

Проте, зазначає вона, перспективою зустрічі "тет-а-тет" двох Володимирів, Зеленського і Путіна, виявився не на жарт стривожений Берлін.

"Очевидним підтвердженням цього є дзвінок канцлерки Меркель українському президентові наступного ж дня після того, як помічник Путіна Ушаков заявив, що окрема зустріч його патрона з Зеленським "на полях" Норманді, скоріш за все, відбудеться. Ангела Меркель дуже добре знає Путіна і може порадити Володимирові Зеленському, як спілкуватися з хазяїном Кремля, де можуть бути розставлені пастки і як у них не потрапити. Не можна виключати, що А.Меркель захоче особисто поговорити в Парижі з українським президентом до його "двосторонки" з Путіним", – пише автор.

При цьому, додає оглядач з посиланням на німецькі джерела, канцлер зовсім не тримає образи на Зеленського за ескапади останнього під час бесіди з президентом США Дональдом Трампом, тому на її допомогу під час саміту, швидше за все, можна розраховувати.

Раніше президент Зеленський повідомив про те, що готовий до двосторонньої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним під час саміту в Парижі.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції. За даними Le Figaro, метою саміту є "відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей".

Володимир Зеленський заявляв, що має намір обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

Детальніше про перспективи, побоювання, питання та можливі теми майбутнього нормандського саміту читайте в матеріалі Тетяни Силиной "Paris-матч: грають вони... Виграє хто?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".