UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перший помічник президента назвав злом Українську повстанську армію

За словами Шефіра, батько розповідав йому історії про "жахливих бандерівців".

Перший помічник президента України Сергій Шефір зростав з думками про те, що Українська повстанська армія – це зло, заявив він в інтерв'ю LB.UA. Шефір також згадав, що його батько "боровся з бандерівцями". Проте зараз, за словами помічника глави держави, він змінив своє ставлення до УПА.

"Так, я вам більше скажу, у мене батько воював і навіть після війни боровся з "бандерівцями" і розповідав мені жахливі речі", - заявив Шефір, відповідаючи на питання про те, чи постраждала його родина під час війни.

За словами помічника президента, батько розповідав йому про вчинки УПА. Батько Шефіра служив у Червоній армії.

"Він служив у піхоті Червоної армії. Після війни його, 17-річного, перекинули в західну Україну. Батько розповідав про страшні картини. Я ріс з відчуттям...", - розповів Шефір. Після уточнюючого питання, "що бандерівці – це зло", він відповів "Так".

При цьому Шефір додав, що зараз так такого відчуття не залишилося.

"Не залишилося, тому що я читаю, дивлюся щось, дізнаюся, розмовляю з представниками обох таборів і розумію, що людей зіштовхнули. Одні воювали за свою землю, незалежність, а іншим говорили - це бандити. Інформаційна політика тоді ось так працювала. Я вам більше скажу, у батька був перший інфаркт після того, як в 90-ті почали розкривати інформацію про злочини Сталіна. Він свято вірив у радянські гасла і говорив: "Ми йшли з ім'ям Сталіна в бій", - підсумував помічник президента.

Зазначимо, що Українській повстанській армії вдалося зберегти життя багатьом українським євреям під час Другої світової війни. А деякі євреї добровільно йшли служити в лавах УПА.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок надання статусу учасників бойових дій воїнам ОУН і УПА. Згідно з документом, статус УБД отримають особи, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у ХХ столітті у складі: Української повстанської армії (УПА), УПА отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), Збройних підрозділів Організації українських націоналістів (ОУН), Організації народної оборони "Карпатська Січ", Української військової організації (УВО).