У Херсоні жителі міста зірвали сесію міської ради через перейменування вулиці Лютеранської на вулицю Катерини Гандзюк, передає "Укрінформ". Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко 1 березня оголосив перерву в роботі всього через годину після початку засідання. Причиною стали сутички між прихильниками та противниками перейменування вулиці.
Зазначено, що обурення людей почалося ще 22 лютого, коли на початку сесії міськради депутати вирішили перейменувати вулицю Лютеранську на честь загиблої активістки Катерини Гандзюк, яку облили кислотою. Саме на цій вулиці у Херсоні розташовані управління Служби безпеки України та Нацполіції.
Таке рішення викликало не лише обурення частини жителів міста, а й активне обговорення у соціальних мережах. Представники громадських організацій, які об'єднують родини загиблих героїв та учасників війни в Донбасі, вимагали не підходити до перейменування вулиць з кон'юнктурних міркувань.
Сьогодні ж у залі міськради зібралися не лише противники перейменування вулиці на честь Гандзюк, а й противники цього. Частина людей, які проти перейменування, протестувала також через те, що вулицю Лютеранську у свій час не перейменували на честь командира батальйону "Херсон" Руслана Сторчеуса, який загинув у зоні АТО.
У сесійній залі, де періодично виникали сутички, перебувало багато працівників поліції. Також на трибуну вийшли представники "Національного корпусу", які виступали за перейменування вулиці на честь загиблої активістки. Вони ж і запропонували перейменувати на честь Сторчеуса херсонську вулицю, названу на честь загиблого під час Другої Світової війни жителя Херсона Іллюші Кулика.
"Ми не кажемо про Гандзюк як чиновницю, а як про ту, яка разом з нами зупиняла ватний шабаш", - зазначив представник Нацкорпусу.
Після чого у сесійній залі почалася штовханина, яка спричинила сутички. Це також стало причиною призупинення роботи сесії. Сутички продовжилися й на вулиці.
Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
На початку грудня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що слідство встановило всіх замовників та організаторів. Це Сергій Торбін, Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський та Микита Грабчук (виконавці), Ігор Павловський (посередник), Олексій Левін (організатор). Також Луценко заявив, що розслідування справи завершено на 90%.
11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Гандзюк. 15 лютого Шевченківський райсуд обрав Мангеру запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 3 березня з правом внесення застави 2 млн 497 тисяч гривень. Після внесення застави підозрюваний вийшов з СІЗО і повернувся на роботу.
Детальніше про потенційних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".