У Генеральній прокуратурі України наголошують на незаконності 3.
Про це сказав заступник начальника Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Артем Єременко на брифінгу у Києві у п'ятницю, 27 вересня.
Він зазначив, що право на пільговий проїзд у міському та приміському транспорті в Україні сьогодні мають понад 12 млн осіб. Законодавство передбачає компенсацію перевізникам за перевезення пільгових пасажирів; зокрема, у 2013 році з держбюджету виділено понад 300 млн грн на дані цілі.
Прокурорські перевірки виявили мільйонні розкрадання державних коштів під час відшкодування за перевезення пільговиків, а також встановили численні порушення законодавства у цій сфері, повідомив чиновник ГПУ.
- Кабмін має намір скасувати пільговий проїзд у транспорті для інвалідів і пенсіонерів
Наприклад, за словами Єременка, у Луганській і Донецькій областях пасажироперевізники обмежують кількість пільгових місць і не допускають в автобус більше одного пільговика.
Відповідаючи на питання про те, чи можна назвати незаконною вимогу перевізників на обмеження кількості перевезення пільговиків, чиновник Генпрокуратури сказав: "Законодавством не обмежується кількість перевезення пільговиків, це незаконна вимога перевізників".
Окрім того, компенсаційні виплати чомусь надаються підприємствам за перевезення інвалідів, які взагалі не користуються транспортом.
У цілому органи прокуратури виявили 38 фактів злочинних діянь з боку перевізників у цій сфері. Прокуратура внесла 227 подань, притягнуто до відповідальності 95 посадових осіб органів виконавчої влади, місцевого самоврядування. !zn
Читайте також:
На пільги чорнобильцям з бюджету виділено 8 разів менше коштів, ніж передбачено законом