UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пересихання річок в окупованому Криму: Найдовша річка ПБК перестала впадати в море

Навіть опади, що випали в січні, не підняли рівень води в Суук-Су.

В окупованому Криму річка Суук-Су, що вважалася найдовшою річкою південного Криму, обміліла настільки, що вже перестала впадати в море, як це було раніше, передає Крим.Реаліі

За словами місцевих жителів, навіть випали в січні значні опади, не підняли рівень води в Суук-Су.

«Бувало, що в посушливе літо річка часом міліла, але щоб взимку вона вигля-справи так плачевно, такого не пригадую. Тим більше, що в січні були досить значні опади в Судаку», - сказав місцевий краєзнавець, який попросив не називати його ім'я.

Протяжність річки Суук-Су - 22 км, в неї впадає безліч струмків. Гирло річки розташоване біля підніжжя мису Алчак в Судаку.

Читайте також: Окупанти викачали всю воду з Інкерманського озера

Нагадаємо, більше 80% потреб Криму в водопостачанні до російської окупації півострова в 2014 році забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України. Після окупації Криму Росією його перекрили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові.

Ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною в 2020 році. Як стверджують кримські вчені, невелика кількість опадів і малосніжна зима привела до посухи на півострові.

РФ ратує за відновлення подачі води. Окупанти використовують різні маніпуляції і пропаганду: від звинувачення України в «перекритті Дніпра» до заяв про «гуманітарну катастрофу в Криму».

У свою чергу Україна наполягає на тому, що поки півострів знаходиться під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Україна не перекривала ніяких природних водотоків або річок, а лише призупинила поставки води по каналу, побудованого для прискореного розвитку економіки і сільського господарства півострова. Крім того, Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.

Детальніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар «Обережно, Крим. Слизько і боляче» для читачів ZN.UA.