UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перерахунок комунальних послуг: як його зробити, якщо в квартирі ніхто не проживає

Це в першу чергу стосується жителів столиці.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати за кордон та залишити свої квартири порожніми. Заступниця директора комерційного комунального концерну «Центр комунального сервісу» (ЦКС) Юлія Петрик розповіла, як отримати перерахунок за надані житлово-комунальні послуги, якщо мешканець квартири перебуває за кордоном, а у квартирі ніхто не проживає, пише «Офіційний портал Києва».

Читайте також: Комунальні платежі: чи треба платити за доставку газу

Якщо людина не проживала за місцем реєстрації понад 30 днів, вона може отримати перерахунок. Йдеться про послуги з вивезення побутових відходів, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, водовідведення холодної та гарячої води.

Для цього необхідно звернутися до одного із сервісних центрів із заявою та документами, що підтверджують не проживання за місцем реєстрації чи проживання за іншою адресою. Отримати детальну консультацію можна у фахівців через дистанційні канали обслуговування, що розміщені за посиланням.

«Звертаю увагу, що перерахунок виконується лише за умови відсутності вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників). Якщо ж лічильники на воду й тепло встановлені, то необхідно надати актуальні показання. Перерахунок буде виконано на підставі цих даних. За необхідності, фахівець зробить заявку на контрольне зняття показань представником КП «Київтеплоенерго» та ПрАТ «АК «Київводоканалу», – зазначила вона.

Нагадаємо, як має відбуватися оплата комуналки, якщо людина не має права власності на квартиру у новобудові. Бувають випадки, коли забудовник не оформлює акт-приймання передачі квартири без сплати комунальних послуг управляючій компанії за період із завершення будівництва.