Міністр охорони здоров'я Максим Степанов обіцяв перерахувати за два тижні тарифи на медичні послуги. Однак гендиректорка директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова розповіла для ZN.UA, що зробити це за таких термінів, як сказав міністр, неможливо, які б талановиті люди це не робили. За її словами, в тому, що сьогодні пропонується, банально немає комплексного підходу, відсутня експертність, немає розуміння суті процесів, які відбуваються в системі охорони здоров'я, немає жодного аналізу впливу на пацієнта.
Сухорукова зазначила, що пацієнтів немає взагалі. Натомість є повідомлення по телебаченню щодо того, ніби зміни - це погано і все потрібно повернути на свої місця, зокрема й платити треба так, як платили раніше.
"У мене взагалі таке враження, що задача – підставити президента або прем'єра. Візьмемо, наприклад, тезу міністра щодо повернення до історичного фінансування медзакладів. Зеленський її не підтримав, але схвально поставився до твердження, що "реформа якась не така, дайте іншу", - зазначила Сухорукова.
Вона розповіла про те, що на сьогоднішній день близько тисячі лікарень отримали державного фінансування більше, ніж у минулому році. І близько 600 медзакладів отримали менше фінансування. Зазначимо, що Нацслужба здоров'я України оплачує виключно надану послугу. Комунальні послуги, згідно з Бюджетним кодексом, мають оплачувати місцеві громади. А закупівля обладнання і всього іншого – обов'язок власників закладів, а не НСЗУ.
"Припустимо, ми повернулися до історичного фінансування. Чи погасить це невдоволення? Задоволених не буде: у сильних лікарень заберуть кошти, які вже дали, а слабкі все одно не отримають їх у тій кількості, яка б дозволила надавати безоплатні послуги пацієнтам", - додала Сухорукова.
Вона пояснила, що таким чином Максим Степанова "поставив президента на розтяжку", з якої у передвиборчий рік він не може зійти. Адже будь-яке рішення буде конфліктним. Сухорукова зазначила, що коли перед виборами слабкі лікарні підтримають за допомогою коштів, які виділили на найбільш потужні лікарні, то почнеться бунт мерів.
При цьому більш сильним лікарням восени не вистачить грошей. Тому для них потрібно буде шукати додатковий бюджет.
"Додаткові кошти доведеться витрачати так чи інакше, але обирається модель, яка перед виборами призведе до бунту місцевого самоврядування. Я не розумію цілей, але вже впевнена, що ця штучна криза створюється навмисно: міністр збільшує токсичність ситуації до виборів, і точно в чиїхось інтересах", - розповіла Сухорукова.
Детальніше про те, що відбувається з медреформою та Міністерством охорони здоров'я читайте в інтерв'ю Оксани Сухорукової "Медреформа. Розтяжка президента", з якою для ZN.UA поспілкувалася Алла Котляр.