UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перейменування вулиць: чи треба змінювати адресу в документах

Це питання виникає у багатьох.

В серпні минулого року в Києві розпочалася дерусифікація бульварів, вулиць та площ, що були названі на честь державних чи культурних діячів Росії. Тепер нові назви вулиць будуть відрізнятися від тих, що зазначені в документах.

Читайте також: Важливий документ: як отримати витяг про відсутність судимості онлайн

Експерти «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи потрібно змінювати назви вулиць в документах на житло або у паспорті.

Вони підкреслили, що законодавством України не передбачено обов’язку змінювати документи, в яких зафіксовано місце реєстрації (“прописка”), чи звертатися до органів влади у разі перейменування населеного пункту, вулиці чи інших об’єктів.

Відповідно до положень Закону «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» у разі прийняття рішення про:

вносяться зміни до реєстру територіальної громади із збереженням попередніх даних про дату реєстрації або декларування місця проживання (перебування).

У подальшому така інформація вноситься до:

Однак ці процеси відбуваються без участі особи.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, в тому числі квартиру, регулюються Законом “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

За загальним правилом, Закон не вимагає внесення змін до правовстановлюючих документів (наприклад, свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину) у зв’язку із перейменуванням вулиці (проспекту). Але у разі відчуження нерухомого майна до пакету документів потрібно додати рішення уповноваженого органу про перейменування.

Нерідко виникають ситуації, коли люди опинилися в іншій країні без важливих документів і рідним або друзям потрібно відправити їх поштою.  Нагадаємо, які документи можна надіслати поштою.