Повний перехід України на стандарти НАТО вимагає дуже великого фінансування, заявив міністр оборони Степан Полторак журналістам у Києві. За його словами, цей процес може зайняти тривалий час, тому що необхідно поміняти всю техніку та озброєння. Реформа армії також для України буде коштувати дорого.
"В НАТО вступають не збройні сили і не Міністерство оборони – в НАТО вступає країна. Для цього нам треба дуже добре попрацювати. Завдання з реформування Міністерства оборони та Збройних сил за стандартами Альянсу ми визначили основні стандарти ми повинні отримати (ввести) до кінця 2020 року", - заявив Полторак.
Він додав, що повністю перейти на стандарти альянсу Україна зможе тільки при наявності повного фінансового ресурсу.
"А він, і взагалі реформа армії, є дуже дорогими", – зазначив міністр.
Полторак також додав, що Польща, яка вже 20 років перебуває у складі альянсу, "досі переходить на нову техніку, на нове озброєння і на стандарти, які є в Альянсі".
"Тому що провести реформи - підготовку, реформу кадрового забезпечення, реформу логістичного забезпечення, реформу бойового забезпечення, реформу органів військового управління - можна здійснити протягом певного періоду, при цьому не маючи величезного фінансового ресурсу. А поміняти всю техніку та озброєння – треба мати можливості закупівлі і мати фінансовий ресурс. Тому цей процес є більш тривалим", – підсумував Полторак.
Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.
У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.
У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.
Документ передбачає, що до 2020 року в українській армії мають бути проведені заходи щодо безпеки інформації згідно зі стандартами НАТО і посилені можливості Збройних сил як суб'єкта системи кібербезпеки.
Детальніше про виклики, що стоять перед ЗСУ на шляху реформування, читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".