UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переговори щодо обміну Сущенка можуть поновитися після президентських виборів - Фейгін

На думку Марка Фейгіна, наразі відновлення переговорів щодо звільнення українського журналіста проблематичне.

Переговори щодо обміну українського політв'язня Романа Сущенка можуть поновитися після виборів президента України, які відбудуться 31 березня, передає "Укрінформ". За словами громадського захисника Марка Фейгіна, наразі необхідно знову вибудовувати тактику тиску на Кремль задля звільнення Сущенка.

"Побутові умови перебування Романа Сущенка в колонії частково вирішені і продовжують вирішуватися. Але, природно, залишається головне питання - його звільнення. А це вже політична проблема. Потрібно знову вибудовувати тактику тиску на Кремль політичного характеру з тим, щоб обмін, звільнення Сущенка стали можливими", - зазначив Фейгін.

Він вважає, що відновити переговори про обмін українського журналіста Сущенка до президентських виборів в Україні буде вкрай проблематично.

"Для Москви українські політв'язні - це заручники, за допомогою яких можна маніпулювати, впливати на протилежну сторону. При цьому є істотні зміни порівняно з ситуацією, яка була раніше. Кремль ще більшою мірою ігнорує гуманітарні чинники. Зверніть увагу, що до кінця року не було ніяких послаблень, демонстративних жестів в цьому напрямку, як бувало в минулі роки", - сказав Фейгін.

За словами захисника, такі умови вимагають консолідованої жорсткої позиції Заходу у відносинах із Росією. Також на думку Фейгіна, необхідний перехід до ультимативної форми розмови в гуманітарних питаннях.

Як повідомлялося, 4 червня 2018 року Московський міський суд, ґрунтуючись на сфабрикованих звинуваченнях у шпигунстві, засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ відхилив клопотання захисту про скасування незаконного вироку, винесеного судом першої інстанції. Засідання суду тривало 10 хвилин.

МЗС України вкотре висловило протест у зв'язку з рішенням російського суду, а також вимагало звільнити політв'язня. За словами адвоката Марка Фейгіна, Сущенко готовий написати прохання щодо помилування на ім'я президента РФ Володимира Путіна, щоб домогтися звільнення з російської в'язниці.

7 листопада Сущенка етапували до Виправної колонії №11 у Кіровській області.

ФСБ затримала Сущенка в Москві в жовтні 2016 року, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватила Сущенка в зборі інформації про російське вторгнення в Україну. Під час досудового розслідування і судового розгляду справи він провину не визнав.