Останніми подіями в Білорусі, які висвітлював власкор "Українського радіо" Павло Шаройко перед затриманням, були російсько-білоруські навчання "Захід-2017", що проходили у вересні поточного року. Про це заявив голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.
"Закордонна частина інформаційної служби Українського радіо не вимагає щоденного зв'язку з кожним із кореспондентів закордонної мережі - завдання ставлять при необхідності і в разі виникнення серйозного інформаційного приводу. У Мінську такими приводами останнім часом були справа зниклого громадянина України Павла Гриба, переговорний процес Мінської групи, а також військові навчання "Захід 2017". Саме ці події і висвітлював Павло Шаройко останніми для УР-1", - розповів голова НОТУ.
Аласанія зазначив, що саме тому відсутність зв'язку з кореспондентом не з'ясувалася миттєво, а коли така проблема з'явилася, дружина Шаройко попросила оформити чоловікові відпустку за "сімейними обставинами". Як виявилося пізніше, адвокат, призначений затриманому держорганами Білорусі, попередив її про "підписку про нерозголошення".
"Всі подальші дії НОТУ були пов'язані з допомогою дружині Павла Шаройко, Олені, чий чоловік опинився за ґратами, і яка залишилася без даху над головою, з 8-річною дитиною на руках і без фінансової підтримки. Щодо дій щодо самого Шаройко: є межа, за якою можливості НОТУ щодо захисту власкора закінчуються і починається компетенція Держави щодо захисту громадянина України", - розповів голова НОТУ.
За словами Зураба Аласанії, Павло Шаройко працює в закордонній кореспондентській мережі Українського радіо з 2015 року і з того часу "сумлінно виконував репортерську роботу, висвітлюючи різноманітні теми на замовлення інформаційної служби Українського Радіо".
Як повідомлялося, 17 листопада стало відомо про те, що 25 жовтня в Мінську був затриманий власний кореспондент "Українського радіо" Павло Шаройко.
Офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин 20 листопада повідомив про те, що КДБ затримав Шаройко за звинуваченням у "створення в республіці агентурної мережі". За його словами, журналіст визнав, що є кадровим співробітником розвідки України, а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, у зв'язку з чим він був оголошений персоною нон грата.