Тільки 9% українців довіряють владі перед президентськими виборами, які відбудуться 31 березня. Про це свідчать результати опитування американського центру Gallup. Зазначається, що в українців найнижчий рівень довіри до влади в світі вже другий рік поспіль.
"Тільки 9% жителів довіряють національному уряду, це найнижчий рівень довіри у світі вже другий рік поспіль. Це набагато нижче середнього показника для колишніх радянських держав (48%), а також середнього показника в світі (56%) в 2018 році", - йдеться в повідомленні.
Згідно з опитуванням, довіра до влади в Україні різко впала після 2015 року. З 2010 до 2013, за президентства Віктора Януковича, заочно засудженого за державну зраду, воно становило 24%, але з початком Революції Гідності почало падати. У 2014-му, з приходом Петра Порошенка, довіра знову досягла 24%.
Рівень довіри поширюється не тільки на виконавчу владу, а й за структури, що відповідають за чесність виборів. Так, тільки 12% дорослих українців сказали, що вони впевнені в прозорості виборів. У 2014 році цієї думки дотримувалися 26% респондентів.
Згідно з даними соціологічного опитування "Центру Разумкова", проведеного в лютому, українці найчастіше висловлюють недовіру державному апарату: чиновникам не довіряють 83% громадян, Верховній Раді України - 82%, судовій системі - 78%, політичним партіям - 77%, уряду України - 75%, президенту України - 71%.
Опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що найбільшою довірою серед українців користуються звичайні люди, які живуть поряд (68%), волонтери, які допомагають армії та переселенцям (63% та 61%), церква та збройні сили України (51%).
Вибори президента України призначені на 31 березня. Свої кандидатури для участі у виборах висунули 39 кандидатів.
Про технології організації "сіток" підкупу виборців в Україні читайте в матеріалі Ярини Бусол "Виборчі маніпуляції і як з ними боротися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".