В Україні з 1 січня змінився розмір прожиткового мінімуму, а відтак і обсяги збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час першої реєстрації легкового авто. Зараз прожитковий мінімум становить 2684 грн. У Головному сервісному центрі МВС розповіли, від чого залежить розмір пенсійного збору та скільки треба платити автовласникам при першій реєстрації машини.
Згідно з пунктом 7 статті 1 закону «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» при першій державній реєстрації в Україні легкового автомобіля фізособи мають платити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 8 статті 4 зазначеного закону його розмір встановлюється так:
- 3 % – якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
- 4 % – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
- 5 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.
Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.
Так, українцям з 1 січня цього року першій реєстрації автомобіля на території України, незалежно від того, нова машина чи вживана необхідно сплатити визначену вартість збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за такими розрахунками залежно від вартості легкового автомобіля без урахування податку на додану вартість:
- не перевищує або дорівнює 442 860 грн — сплачується 3%;
- більше ніж 442 860 грн, але не перевищує або дорівнює 778 360 грн — сплачується 4%;
- більше ніж 778 360 грн — сплачується 5%.
Раніше ми писали, яким автівкам і з якою періодичність треба походити техогляд в Україні.