Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Також громадяни можуть самостійно дізнатися розмір пенсійних виплат. Для цього існує спеціальний онлайн-сервіс «Пенсійний калькулятор». У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, як ним можна скористатися.
Як користуватися «Пенсійним калькулятором»
У ПФУ пояснили, що для того, щоб скористатися сервісом потрібно:
- Зареєструватися на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
- Обрати алгоритм розрахунку пенсії (можна вибрати, як за введеними даними, так і враховуючи стаж, що буде набуто на дату настання пенсійного віку);
- Актуалізувати дані щодо трудової діяльності – доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати (за потреби) суми щомісячного заробітку;
- Для розрахунку пенсії натиснути кнопку «Зберегти та розрахувати»;
- Переглянути дані щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку, а також протокол розрахунку.
У ПФУ додали, що результати персонального розрахунку пенсії будуть доступні в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг. Переглянути їх можна буде в будь-який час.
Попри те, що українцям уже понад 30 років обіцяють хорошу, правильну й справедливу пенсійну реформу, нині в Україні реально працює лише один рівень пенсійної системи — солідарний. Тобто пенсіонери одержують гроші за рахунок тих, хто офіційно працює і платить податки. Однак солідарна пенсійна система має сенс тільки в країнах, де є постійне зростання чисельності населення або зарплат працюючих. Детальніше про це – у статті наукового співробітника Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Артура Федорчука «Накопичення, що тануть: чому українці не можуть реально накопичити на старість» на ZN.UA.