UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсійний фонд порівняв, як змінилися зарплати у воєнний час

А також, скільки громадян перестали платити в Пенсійний фонд внески, а отже - стали безробітніми.

З початку повномасштабної війни кількість офіційно працевлаштованих українців зменшилася на 1,3 млн осіб, кількість працівників із зарплатою менше мінімальної збільшилася понад удвічі, але разом з тим є категорія працівників, у кого зарплати зросли у півтора раза. Такі дані оприлюднив Пенсійний фонд.

Так, якщо в грудні 2021 року в Україні офіційно працювало 9,8 млн осіб, то станом на червень 2022 року їх кількість зменшилася до 8,5 млн осіб. Тобто, кількість офіційно працевлаштованих громадян, які зі своїх зарплат сплачують внески до Пенсійного фонду, зменшилася на 1,3 млн осіб.

При цьому значно зросла кількість тих українців, хто отримує менше мінімальної заробітної плати - більш ніж удвічі, з 11,5% у грудні 2021 року до 24,1% у червні 2022 року.

Читайте також: У Мінфіні озвучили прогнози щодо мінімальної зарплати на 2023 рік

Фактично, рівень заробітних плат упав у всіх, крім однієї, категоріях, які аналізував Пенсійний фонд.

Так, зарплати у галузі, що станом на грудень 2021 року була лідером по зарплатах - постачання електроенергії, газу, пару, перемістилися на четверте місце, впавши майже на третину - з 28 тис. грн до 19 тис. грн.

Водночас фінансова та страхова діяльності, які до війни були на другому місці по зарплатах, там і залишилися. Щоправда, зарплати знизилися з 27,1 тис. грн до 24,6 тис. грн.

Суттєво впали зарплати у добувній промисловості - з 21 тис. грн до 17 тис. грн

Не змінився й аутсайдер по зарплатах - будівництво. Але зарплати у цій сфері зменшилися ще більше - з 11,6 тис. грн до 10,9 тис. грн.

Єдина категорія працівників в Україні, у кого зарплата під час війни зросла - це сфера державного управління та оборони. Якщо до 24 лютого вони отримували 18,9 тис. грн, то зараз їм платять до 30,2 тис. грн.

Читайте також: Галопуюче зростання зарплат в Україні почнеться вже незабаром, у роботодавців просто не буде виходу - експерт

Дані для порівняння бралися з податкової звітності.