UA / RU
Підтримати ZN.ua

Печерський суд наклав арешт на майно заводу АТЕК

Майном заводу заволоділа компанія, яку пов'язують з чинним очільником СБУ.

Печерський районний суд Києва арештував майно ПрАТ АТЕК, йдеться в ухвалі. Зокрема, суд наклав арешт на комплекс будівель на проспекті Перемоги, громадський будинок загальною площею 2 180,6 кв.м. та спорткомплекс загальною площею 12176 кв.м.

Арештованим майном через низку переоформлень заволоділо ТОВ "Діосестейт", яке пов'язують із чинним головою Служби безпеки України Іваном Бакановим. У 2015 році акціонери АТЕК А. Нагребельний і М. Шейгас продали свої акції підприємства. Наступного року контрольний пакет акцій перейшов до БО "Благодійний фонд освітніх інновацій", який фінансував військові розробки ТОВ "Інженерна група "Арей" та відновлення виробництва. Зокрема, фонд відремонтував три цехи, ввів у експлуатацію станки, крани. Також фонд закупив нове устаткування, відправив у зону бойових дій в Донбасі більше сотні машин, створив танк "Азовець", БКМ "Геккон" і вів розробки нової техніки.

У жовтні 2016 року завод АТЕК захопили ексакціонери А. Нагребельним, М. Шейгас та Л. Ільєнко. Вони уклали договір купівлі-продажу майнового комплексу, будинку культури та спорткомплексу заводу АТЕК з ТОВ "ПАО ІНВЕСТМЕНТ ЛІМІТЕД Україна". Вже через кілька місяців ТОВ "ПАО ІНВЕСТМЕНТ ЛІМІТЕД Україна" продало майно ТОВ "Діосестейт", а саме припинило діяльність.

На фіктивність угод вказує той факт, що після подвійного продажу майна посаду гендиректора ПрАТ АТЕК далі займала Л. Ільєнко, а після її призначення головою Обухівської райради у листопаді 2019 року - на посаду цю посаду призначили співмешкнця Л. Ільєнко. У 2012 році його засудили до 10 років ув'язнення за замах на вбивство В.О. Маковецького.

Після захоплення ПрАТ АТЕК майно Інженерної групи "Арей" розграбували, цехи знищили, а військові розробки опинились у Росії.

ТОВ "Інженерна група "Арей" та БО "Благодійний фонд освітніх інновацій" звинувачували колишніх і теперішніх керівників СБУ та ГПУ в тому, що вони причетні до покривання злочинів щодо захоплення і розграбуванню майна. Як відомо, за позовами Інженерної групи розпочали кримінальні провадження проти екскерівників Генпрокуратури та СБУ Юрія Луценка та Василя Грицака.