UA / RU
Підтримати ZN.ua

Печерський суд Києва заарештував іноземне судно за незаконне відвідування Севастополя

Судно ходило під прапором Тувалу, капітан корабля - громадянин Туреччини. Захід іноземних суден в порти Криму - поза законом після анексії півострова Росією.

Печерський районний суд Києва заарештував судно Kanton під прапором Тувалу з-за незаконного перебування у порту Севастополя в аннексированном Росії 3, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

У ГПУ зазначають, що слідчими спеціального управління Генпрокуратури розслідуються факти порушення судами порядку заходження у закриті порти анексованого Росією півострова.

Під час слідства зокрема було встановлено, що Kanton в липні 2014 року незаконно перебував в закритому порту Севастополя, а в березні 2015 судно зайшло для завантаження Херсонський морський торговельний порт. Тоді корабель і був заарештований, повідомляють "Українські новини".

Згідно з повідомленням ГПУ, прокуратурою докази, отримані за вчинення капітаном судна, громадянином Туреччини, злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу (незаконне переправлення осіб через державний кордон).

У зв'язку з цим складено письмове повідомлення про підозру, яке в передбаченому законодавством порядку разом із запитом про міжнародну правову допомогу направлені в компетентні органи Туреччини.

На даний момент судно знаходиться в Херсонському морському торговельному порту.

Україна почала заарештовувати іноземні судна за перебування в портах Криму тільки в лютому - тобто майже через рік з його незаконною анексії Росією.

Вперше з моменту анексії Криму українські власті створили відразу два прецеденту затримань морських суден, що заходили в порти окупованого Криму. 2 лютого в Іллічівському порту був затриманий сінгапурський танкер-газовоз KNEBWORTH, в цей же день в порту Бердянська затриманий севастопольський рибальський траулер CHEREMOSH. Обидва судна порушили міжнародні санкції, так і закон України про окупованих територіях.

Раніше Печерський райсуд Києва заарештував рухоме і нерухоме майно кримських "влади" - Сергія Аксьонова та Володимира Константинова, а також інших осіб, загальною вартістю 1,2 млрд гривень.