Омбудсмен 3в органах внутрішніх справ. Про це вона сказала в ефірі 5 каналу.
"Складність, з моєї точки зору, у межах моєї компетенції, справи Павличенків полягає в тому, що їхня заява (до уповноваженої з прав людини) містить винятково звинувачення щодо діяльності суду. Ми не втручаємося в суд. Це не наше питання", - заявила Лутковська.
"У зв'язку з цим єдине, чим ми можемо допомогти людині, яка скаржиться на несправедливість судового розгляду - це присутність на судовому засіданні. І у випадку, якщо є деякі процесуальні порушення з боку суду, ми можемо звернутися до вищої кваліфікаційної комісії суддів після завершення справи, після проголошення вироку", - зазначила уповноважена.
За її словами, у зв'язку з тим, що суддя порушив присягу судді, омбудсмен може просити комісію розібратися в тому чи іншому випадку і притягнути суддю до відповідальності. "Але ми не можемо впливати на суд", - заявила вона.
"Я нещодавно розмовляла з одним із представників Павличенків, з яким випадково зустрілася, і говорила, що якщо мова йде про тортури в органах внутрішніх справ, то я просила б заяву, яку було б направлено дійсно на це...", - сказала Лутковська.
"Тому що ми не можемо вивчати ту або іншу справу, виходячи з якихось спільних справ і загальних звинувачень. Нам потрібні конкретні факти, в яких ми будемо конкретно розбиратися. Якщо конкретних фактів немає, то і розібратися досить важко", - підкреслила вона.
"Тому я попросила, щоб була конкретна заява. Але тут мене досить турбує те, що всі звинувачення проти тортури в органах внутрішніх справ з'явилися виключно на етапі розгляду справи в апеляційній інстанції. Цих звинувачень не було під час розгляду справи в першій інстанції", - підкреслила вона.
"Це, можливо, стратегія захисту. Може. Але з плином часу буде важче розібратися з тим, чи дійсно цих людей катували в органах внутрішніх справ", - додала Лутковська.
"Такої заяви, яка б стосувалася саме тортур і конкретних фактів з конкретними вказівками часу тощо у нас, на жаль, (від Павличенків) немає", - зазначила вона.
Як відомо, 2 жовтня 2012 року Голосіївський районний суд Києва засудив Дмитра Павличенка до довічного ув'язнення, а Сергія Павличенка - до 13 років позбавлення волі за вбивство судді Шевченківського райсуду Києва Сергія Зубкова.
Нагадаємо 21 березня 2011 року у під'їзді свого будинку на вул. Голосіївська убитий суддя Шевченківського районного суду Сергій Зубков. На його тілі були виявлені вогнепальні поранення, у тому числі в голову, і три ножові поранення.
За підозрою у скоєнні цього злочину був затриманий Дмитро Павличенко і його син Сергій. 7 грудня 2011 прокуратура столиці передала у Голосіївський райсуд Києва кримінальну справу за звинуваченням батька і сина Павличенків у вбивстві судді Зубкова. 2 жовтня 2012 суд засудив Дмитра Павличенка до довічного ув'язнення, а його сина Сергія до 13 років позбавлення волі. 14 січня 2013 року Апеляційний суд почав розгляд скарги на вирок Голосіївського районного суду столиці щодо "справи Павличенків". !zn
Читайте також:
Павличенко розповів, як УБОЗівці "вибивали" з нього явку з повинною
У США збирають підписи під ініціативою ввести "список Павличенків" для України